Przejdź do treści

Teatralne Miętne dla dzieci

Drukuj

Teatr Wakacje

W ramach cyklu „Wakacji z Teatrem dla najmłodszych” w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wystawiono spektakle teatralne. Wszystkie z nich cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W spektaklu „Wilk i zając na wakacjach” wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. Wilk udał się na urlop po ciężkiej i długiej podróży. Nie miał okazji zaznać ani chwili spokoju, bo w pensjonacie, na plaży a nawet i w smażalni ryb Zając płatał mu figle, rozbawiając do łez licznie przybyłą publiczność. Spektakl obfitujący w komiczne sytuacje, nauczył dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.

„Koziołek Niematołek” niestety nie wrócił jeszcze z wakacji i dlatego nie mógł opowiedzieć o swoich podróżach po świecie dzieciom. Ale wysłał do dworku w Miętnem Szewczyka, który przedstawił legendę warszawską o księżniczce zaklętej w złotą kaczkę. Szewczyk był bardzo ubogi. Osiągnąć bogactwo pomogła mu złota kaczka, ale ten musiał w zamian spełnić warunek. Czy mu się udało? Czy zdobył skarb? Czy warto być bogatym bez względu na cenę, jaką trzeba za to ponieść? Tego dowiedzieli się uczestnicy wczorajszego przedstawienia teatralnego. Spektakl uczy, że w życiu nie należy być samolubnym. Trzeba umieć dzielić się z drugim tym, co się ma oraz wzajemnie sobie pomagać. A pieniądze i bogactwo nie są najważniejsze.

Przedstawienie „Złota Rybka” to teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina. Opowiada o losach rybaka, który złowił złotą rybkę i wypuścił ją na wolność do wody. Jego żona, gdy dowiedziała się o tym, kazała mu wrócić nad brzeg morza chcąc, by rybka spełniała jej kolejne zachcianki. Nie wystarczyło jej to, że została włościanką, szlachcianką, królową. Najmłodsi mieli okazje przekonać się o znaczeniu uczciwości i szacunku do innych ludzi.

W dworku gościła również "Pchła Krętaczka". Przedstawienie jest adaptacją sceniczną wiersza Jana Brzechwy "Pchła Szahrajka". Była to opowieść o eleganckiej, małej pchełce, która psociła. Przekonał się o tym kot, słoń i świnka - kelner w cukierni. Przedstawienie nauczyło dzieci, że nie warto kłamać, przechwalać się i złościć innych. Przekonała się o tym główna bohaterka spektaklu.

Teatr dla najmłodszych cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews