Przejdź do treści

Leśmian na dożynkach w Łaskarzewie

Drukuj

Zwyciezcy Lesmian

Podczas Powiatowych Dożynek w Łaskarzewie organizatorzy Powiatowego Przeglądu Artystycznego z okazji Roku Bolesława Leśmiana 2017 wręczyli nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu.

W przeglądzie jury postanowiło przyznać tytuł laureata:

W kategorii LEŚMIAN RECYTOWANY - Karolina MICHALEC – LO im. J. Piłsudskiego w Garwolinie – recytacja wiersza B. Leśmiana

W kategorii LEŚMIAN RECYTOWANY - Patryk PAZIEWSKI – PSP w Maciejowicach – recytacja prozy B. Leśmiana

W kategorii LEŚMIAN I JA – Zespół NAMOTANE w składzie Andrzej Oklesiński, Maryla Oklesińska, Rafał Wielgosz i Daniel Wielgosz – Kozłów – aranżacja muzyczna do wiersza Leśmiana „Ty przychodzisz jak noc majowa”

W kategorii LEŚMIAN I JA - Bożena WĘGRZYNEK - Wilga – własny wiersz inspirowany twórczością Leśmiana pt. „W chruśniaku”

Laureaci przeglądu otrzymali piękne albumy z twórczością Bolesława Leśmiana.

Na scenę zostali zaproszeni także pozostali uczestnicy konkursu. Nagrodzeni zostali wszyscy. Każdy otrzymał dyplom, kupon rabatowy na zakupy w księgarni „Mądra Sowa” w Garwolinie, pocztówki wydane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz tomik poezji Leśmiana.

Pozostali uczestnicy przeglądu to: Michał GŁASZCZKA, Wiktoria GOLISZEWSKA, Natalia PYTLARCZYK, Oliwia PAŚNIK, Klaudia PRZĄDKA, Weronika RAGUS, Zuzanna PIECEK, Krystian PIECEK, Zofia WŁODARCZYK, Bartłomiej ROBAK, Krzysztof KRUSIEWICZ, Halina PRZĄDKA, Andrzej MALESA, Paulina WNUK.

Ze sceny zostały także skierowane słowa podziękowania w kierunku partnerów przeglądu Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie i Księgarni „Mądra Sowa” w Garwolinie. Za wsparcie merytoryczne przeglądu podziękowano Panu Jerzemu Rusakowi, za patronat honorowy Staroście Powiatu oraz mediom za patronat medialny.

- Wszystkim uczestnikom, ale także opiekunom - nauczycielom i rodzicom - serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział i pracę, którą włożyliście w przygotowanie do konkursu. Dziękuję z serca wszystkim którzy przyczynili się do organizacji przeglądu – podsumowała dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews