Dożynki Województwa Mazowieckiego 2017

Utworzono: poniedziałek, 28, sierpień 2017

Dozynkiwojewodzkie 2017

27 sierpnia w Sierakowie k. Przasnysza odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej. W tym wydarzeniu uczestniczył również Powiat Garwoliński.

Powiat reprezentowała delegacja młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem, która wykonała okazały wieniec dożynkowy. Obecny był także pracownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska tut. Starostwa oraz opiekun ze szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się Mszę Św. koncelebrowaną przez Biskupa Diecezji Płockiej ks. bp Piotra Librta. Następnym punktem dożynek był ceremoniał dożynkowy oraz wspólne łamanie się chlebem, po którym nastąpiły przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości, wręczanie odznaczeń państwowych i branżowych oraz nagród konkursowych.

W programie artystycznym wystąpił m.in. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze, a obchodom rolniczego święta towarzyszyły liczne wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasze regionalnych przysmaków i sztuki ludowej. Ponadto dużą atrakcję tegorocznego święta stanowiły przasnyskie pokazy lotnicze.

Impreza przyciągnęła też wielu mieszkańców województwa i okolic.