Historyczne chwile w Żelechowie

Utworzono: środa, 30, sierpień 2017

Otwarcie Ratusz 2017

27 sierpnia 2017 r. w Żelechowie miała miejsce historyczna uroczystość – oddanie do użytku Ratusza i płyty ranku. Niedzielne święto stanowiło zwieńczenie prac inwestycyjnych co najmniej kilku pokoleń.

Tego dnia do Żelechowa przybyli przedstawiciele Powiatu Garwolińskiego – Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Wicestarosta Urszula Zadrożna, Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Teresa Bąk, a także Przewodniczący Komisji Budżetowo-Finansowej Krystian Kania. Delegacja z Powiatu Garwolińskiego przybyła, by wspólnie złożyć gratulacje władzom samorządowym i mieszkańcom Żelechowa, którzy otrzymali nowe centrum miasta.

- Ta dzisiejsza inwestycja to inwestycja co najmniej kilku pokoleń. Wiem, jak z troską mieszkańcy Żelechowa patrzyli na ten obiekt. Pamiętam, ile było rozmów, propozycji, (…) wcześniejsze koncepcje i złożone wnioski. Dzisiaj są efekty działań – mamy chlubny obiekt i przepiękny rynek – mówił podczas uroczystości w imieniu delegacji Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Na pamiątkę tego historycznego wydarzenia Samorząd Miasta i Gminy Żelechów otrzymał wyjątkową statuetkę orła powiatowego wraz z gratulacjami.

Żelechów zmienia się, pięknieje, a centrum miasta właśnie stało się jego wizytówką. Serdecznie gratulujemy mieszkańcom oraz Samorządowi Miasta i Gminy Żelechów nowego ratusza i płyty rynku – miejsca spotkań oficjalnych i towarzyskich lokalnej społeczności. Podzielamy radość mieszkańców i cieszymy się, że nasz powiat zmienia swój wizerunek m.in. przez takie inwestycje.

Fot. WJ