Świętowali w parafii w Miętnem

Utworzono: wtorek, 12, wrzesień 2017

Mietne parafiada

W niedzielę, 10 września parafia pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Miętnem przeżywała trzy uroczystości: odpust parafialny, 23 Parafiadę oraz 25-lecie parafii. W tym roku cieszono się podwójnie, bowiem otworzono także plac zabaw, który będzie miejscem zabaw i radości dla najmłodszych oraz kompleks siłowni zewnętrznych.

Niedzielne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza święta odpustowa, którą odprawiał pierwszy proboszcz i pierwszy wikariusz parafii w Miętnem – księża: Zbigniew Daniluk i Jacek Mucha. Tradycyjnie już po zakończonym nabożeństwie na mieszkańców okolicznych miejscowości czekało mnóstwo atrakcji. Wystąpili najmłodsi z grupy „Leśne Skrzaty” z Przedszkola w Michałówce, Zespół Ludowy Kądziołeczka i zespół „Wojtek i Przyjaciele”. Wieczorem do tańca porwał zespół Aneks. Degustacja pierogów, grochówki, ciast przygotowanych przez mieszkanki parafii Miętne, wyścig rowerowy i zabawa fantowa – to wszystko towarzyszyło popołudniowej zabawie. Także i w tym roku olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i licytacja wartościowych przedmiotów.

Podczas niedzielnego święta Starosta Garwoliński podziękował za 25 lat istnienia parafii, proboszczowi ks. Jerzemu Janowskiemu.

Przez te 25 lat powstała wspaniała wspólnota ludzi – Kościół Boży, ale również powstały wspaniałe efekty pracy dwóch proboszczów – ks. Zbigniewa, pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła, a także ks. Jerzego, który swoimi pomysłami artystycznymi wzbogacił tę wspólnotę.

Starosta Garwoliński Marek Chciałowski

Podziękowania również zostały przekazane Panu Krzysztofowi Ostrowskiemu, mieszkańcowi Miętnego.

Twoje zaangażowanie i pasja pracy społecznej przyczyniły się do stałego wzbogacania Parafiady, organizowanych dożynek czy festynów w Miętnem. Dziękuję i gratuluję.

Starosta Garwoliński Marek Chciałowski

Wyrazem podziękowań stały się pamiątkowe, srebrne ryngrafy z herbem Powiatu Garwolińskiego.

Wyjątkowym wydarzeniem było uroczyste otwarcie nowego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców Powiatu Garwolińskiego. Miejsce to było długo wyczekiwane przez lokalną społeczność, a jego powstanie jest zasługą wspólnej pracy mieszkańców Miętnego, Samorządu Powiatowego oraz Gminy Garwolin.

16 października 2016 roku została podpisana umowa użyczenia pomiędzy Powiatem Garwolińskim, a Gminą Garwolin. W ten sposób działka o powierzchni 59 arów mogła stać się miejscem inwestycji dla najmłodszych.

Jak podkreślał w swoim przemówieniu Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk nie udałoby się tak szybko zakończyć prac, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców Miętnego, którzy pomogli uzyskać środki i wspierali działania gminy.

- Udało się porozumieć i wspólnie ze starostą rozpoczęliśmy inwestycję na tym terenie – mówił ponadto wójt.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski scharakteryzował inwestycje jakie podejmowane są teraz na terenie Miętnego i jego okolic. Dziękując za owocną współprace z Gminą Garwolin powiedział:

- Razem można więcej. Wspólnie robiliśmy drogę przez Miętne, drogę w Puznowie, teraz robimy drogę przez Wolę Rębkowską. Dziękuję za to co było, myślę, że przed nami kolejne inwestycje.

Wspinała zabawa, wspólny polonez, radość z bycia razem to wszystko na długo zapadnie w pamięć uczestnikom niedzielnego święta. Najmłodsi otrzymali piękny plac zabaw, który zapewne dostarczy im mnóstwo radości i będzie miejscem spotkań lokalnej społeczności.