XVII Międzynarodowa Młodzieżowa Konferencja Kościuszkowska

Utworzono: wtorek, 03, październik 2017

Zapowiedz Konferencja Kosciuszkowska

Już w najbliższy piątek, 6 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie o godz. 11.00 odbędzie się XVII Międzynarodowa Młodzieżowa Konferencja Kościuszkowska w ramach XXXIV Międzynarodowego Sympozjum Kościuszkowskiego. Podczas konferencji wystąpi przed nami polski chór „Zgoda” z Brześcia na Białorusi. Szczegóły na plakacie.

Konferencja Kosciuszko 2017 www

Chór „Zgoda” powstał w 2000 r. i obecnie działa przy Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego. Chór liczący 42 osoby ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, religijne i popularne. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Wieniera Zakirowa. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, w piątek w Garwolinie wystąpi z koncertem pieśni patriotycznych.

Program konferencji wypełnią prelekcje:

- Dr Mirosław Matosek - „Generał Jan Henryk Dąbrowski w Insurekcji Kościuszkowskiej”

- Dr Michał Kalbarczyk  - „Generał Michał Ignacy Kamieński”

- Dr Longina Ordon - „Spory o Tadeusza Kościuszkę w historiografii i literaturze”

- Dr Leszek Marek Krześniak  - „Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki”

- Wystąpienia uczniów szkół powiatu garwolińskiego

Ponadto podczas konferencji będzie można obejrzeć wystawę pocztówek o tematyce kościuszkowskiej ze zbiorów Jana Zduńczyka.

Serdecznie zapraszamy!