Nasz samorząd udzielił pomocy

Utworzono: czwartek, 05, październik 2017

Pomoc Powiat Chojnicki

Nigdy nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę. Razem jesteśmy w stanie przezwyciężyć nawet największe tragedie.

Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii powiatu chojnickiego. W ciągu kilkunastu minut ogromny żywioł niszczył wszystko co stanęło na jego drodze. Siła nawałnicy była ogromna i w ciągu chwili zmiotła blisko 16 tys. ha lasów i zabrała dorobek życia wielu mieszkańcom powiatu chojnickiego. Rozmiar tragedii i strat jest ogromny. Jedynie wspólne działania pomogą w odbudowie tego, co zostało zniszczone. Solidaryzując się z mieszańcami powiatu chojnickiego Samorząd Powiatu Garwolińskiego odpowiedział pozytywnie na apel tamtejszego samorządu.

- Gdy oglądaliśmy wiadomości pokazujące ogrom zniszczeń na terenach Pomorza, każdy z nas miał myśli: „Boże, dzięki Ci, że ta tragedia ominęła nasz rejon”. Widzieliśmy zniszczone domy, szkoły, uszkodzone linie energetyczne, infrastrukturę drogową. Gdy do naszego samorządu wpłynęła prośba od Powiatu Chojnickiego i apel Związku Powiatów Polskich, wszyscy Radni jednogłośnie podjęli decyzję – trzeba pomóc, pokazując w ten sposób solidarność, przynależność do wspólnoty samorządowej.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski

Mocą uchwały Nr XXIX/159/2017 Rady Powiatu Garwolińskiego z dnia 30 sierpnia 2017 r. została udzielona Powiatowi Chojnickiemu pomoc finansowa. Choć w ten prosty sposób możemy wesprzeć mieszkańców dotkniętych tragedią. Zdajemy sobie sprawę, że nie zrekompensuje to w żaden sposób poniesionych strat, ale na pewno będzie stanowiło początek drogi do odbudowy tego, co utracone.

list powiat