Wojewoda przekazał promesę

Utworzono: czwartek, 09, listopad 2017

Promesa 1328W

9 listopada 2017r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oficjalnie przekazał na ręce Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego promesę na remont drogi powiatowej nr 1328W. Około 4 kilometrowy odcinek drogi na trasie Garwolin-Górzno-Samorządki-Żelechów ma być wyremontowany jeszcze w tym roku.

1 mln 650 tys. zł – tyle wynosi dofinansowanie, które otrzymał nasz powiat w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Tego dnia Wojewoda przekazał łącznie 7 mln 675 tys. zł, które trafiły do jedenastu samorządów w naszym województwie.

Wojewoda gratulował otrzymanych dotacji i zachęcał zgromadzonych samorządowców do aktywności - do tego, by inwestycje, które dokonują się na Mazowszu widzieć w dobrych kolorach.
- Dzisiejsze dotacje to Państwa sukces, a dzięki Wam Mazowsze z roku na rok jest piękniejsze i widać coraz więcej tych inwestycji - mówił do zgromadzonych Wojewoda.

DSC 0303- Chciałbym podziękować Panu Wojewodzie, bo wiem jak trudno jest w dzisiejszych czasach zdobyć pieniądze. Tyle jest potrzeb na terenie Polski, mamy sytuacje klęskowe i wszyscy chcieliby dostać pieniądze… Ale również szczególna sytuacja jest u nas, na Mazowszu – jesteśmy w dużym województwie, w którym widać zróżnicowanie w zakresie infrastruktury i potrzeb. Mamy wielką Warszawę i trochę biedniejsze tereny, które leżą dalej od stolicy – tereny Siedleckie, Ostrołęckie. Dlatego, żeby zrównać się z rozwojem innych województw potrzeba nam dużo wysiłku – mówił podczas spotkania Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Starosta podziękował ponadto Wojewodzie za patrzenie na równomierny rozwój całego województwa. Drogi na terenie gminy czy powiatu służą głównie naszym mieszkańcom, ale wszyscy tworzymy Województwo Mazowieckie. Niech łączą nas drogi – podkreślił na zakończenie swojej wypowiedzi Starosta Garwoliński.

Szerzej o remoncie drogi nr 1328W można przeczytać w tym miejscu.