Kolejni nauczyciele z naszych szkół średnich uzyskali awans

Mianowanie Nauczyciele

27 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Garwolin (gdzie swoją siedzibę ma Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie) Starosta Garwoliński Marek Chciałowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna oficjalnie wręczyli akty mianowania trzem nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego.

Uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego poprzedzone jest odbyciem kilkuletniego stażu, otrzymaniem pozytywnej oceny dorobku zawodowego i postępowania egzaminacyjnego. Tak skonstruowany przebieg kariery służy podnoszeniu kwalifikacji kadry pedagogicznej i poprawie jakości kształcenia w szkołach i placówkach oświatowych. W przepisach oświatowych funkcjonują 4 stopnie awansu zawodowego: stażysta, nauczyciel kontraktowy, mianowany i dyplomowany. Ponadto prestiżem cieszy się także honorowy tytuł profesora oświaty.

Stopień mianowania jest jednym z ważniejszych awansów. Pozwala na podpisanie umowy z nauczycielem na czas nieokreślony, co daje dużą stabilizację pracy.

- Praca Nauczyciela nie jest łatwa… To praca zindywidualizowana, bowiem każdy uczeń jest inny – zaznaczał podczas środowego spotkania Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. Jak podkreślał - w tej pracy ważne są dwa elementy. Nauczyciel, by dobrze wypełniać swoją rolę powinien podchodzić do ucznia z sercem i starać się go zrozumieć, a wtedy przełoży się to na uzyskane wyniki. Nauczyciel musi być także przewodnikiem. Jeżeli nauczyciel nie podchodzi do swojej pracy z sercem – to prędzej czy później wypali się … Co więcej nauczyciel musi chcieć się uczyć i dzielić się zdobytą wiedzą z uczniami – to dopiero otwiera drzwi do sukcesu i spełnienia zawodowego.

Starosta gratulował awansowanym, a byli to:

- Pani Zofia Pikulska-Matryba nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych z Zespołu Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem,

- Pani Anna Mosior nauczyciel języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie,

- Pani Swietłana Cyrny nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.

- Życzę sukcesów w pracy nauczycielskiej. Życzę, by Państwa pasja bycia prawdziwym, oddanym nauczycielem nigdy Was nie opuściła.Byście starali się wypełnić jak najlepiej swoje dzieło – mówił na zakończenie Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.