Przejdź do treści

Wielkie Święto Seniorów z Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

DzienSenior2018

W środowe popołudnie, 31 stycznia 2018 roku, sala kinowa garwolińskiego CSiK-u „pękała w szwach”. Na zaproszenie Starosty Garwolińskiego przybyli Seniorzy m. in. z Łaskarzewa, Maciejowic, Miastkowa Kościelnego, Garwolina, Trojanowa, Żelechowa i z innych miast i gmin naszego powiatu. To ponad 280 osób, aktywnych, twórczych, którzy swoje pasje przekuwają na działanie. Spotkanie było łącznikiem pokoleń - z jednej strony na scenie młodzi uczniowie, aktorzy, przyszli kucharze, którzy przygotowywali poczęstunek, a z drugiej osoby starsze, piewcy tradycji, niosący na co dzień ciepło i zrozumienie.

Podczas środowego spotkania Starosta Garwoliński Marek Chciałowski mówił:

- (…) Patrzymy dziś na ludzi statecznych (…) na Was - na ludzi, którzy mają bagaż wiedzy, doświadczenia w sercu, mają ogromne przesłanie, które starają się każdego dnia puścić w świat.

Myślę, że jak widzę Państwa kreatywność, zapał, twórczość, Państwa aktywność, to wiele młodych ludzi musiałoby się mocno od Państwa uczyć i nie wiem czy dorównałoby Państwu tak szybko w działaniu (…).

Uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie przygotowali wspaniały montaż słowno - muzyczny. Jak podkreślali na początku:

Swoim wystąpieniem chcemy dać odczuć naszym seniorom jak bardzo jesteście dla nas ważni i potrzebni. Podczas tej części spotkania można było usłyszeć m. in. takie przeboje jak: „Milion róż”, „Malowany dzbanku”, „Radość najpiękniejszych róż”, „W żółtych płomieniach liści” i wiele innych. Seniorzy czynnie włączali się w śpiew piosenek często z ich lat młodości.

Następnie za sprawą aktorów z naszych lokalnych teatrów: Rękawiczka, O!Mamy i Uniwersytetu Trzeciego Wieku widownia mogła przenieść się w krainę krasnoludków i królewny Śnieżki. Wyreżyserowany przez Izabelę Rękawek spektakl, który tego dnia miał oficjalną premierę, wywołał uśmiech i rozbawienie wśród zacnej publiczności.

Nic więc dziwnego, że obie części - zarówno muzyczna jak i teatralna, zostały nagrodzone owacjami na stojąco.

Tego dnia nie mogło zabraknąć życzeń dla Seniorów, które złożyli Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i Beata Pasternak – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. W powiatowym spotkaniu uczestniczyli ponadto Teresa Bąk - Członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego, Małgorzata Antolak - Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie oraz dyrektorzy szkół powiatowych. Święto kojarzy się z upominkami, których tego dnia także nie zabrakło.

Spotkanie towarzyskie będące ostatnim punktem środowego zjazdu, było okazją do wspólnych rozmów, poznania się i wymiany doświadczeń seniorów z naszego regionu. Smaczny poczęstunek przygotowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie.

Dziękujemy współorganizatorom, Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Uniwersytetowi Trzeciego Wieku Edukator , za czynne włączenie się w to wspaniałe przedsięwzięcie, a Seniorom za tak pozytywny odbiór wydarzenia.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews