Ruszyła Liga Przedmiotowa

Utworzono: środa, 07, luty 2018

Liga Biologia

Już po raz siódmy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych będzie rywalizowała w konkursach przedmiotowych w Powiatowej Lidze Przedmiotowej. We wtorek 6 lutego 2018 r. 13 uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych stanęło do walki rozwiązując niełatwy test z biologii. Tym samym w Liceum im. J. Piłsudskiego w Garwolinie oficjalnie zainaugurowaliśmy tradycyjne naukowe zmagania, które od lat cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród uczniów.

We wtorkowe przedpołudnie 13 uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych przez 120 minut rozwiązywało test składający się z 52 pytań.

Poprzez ligę przedmiotową uczniowie podjęli wspaniałą przygodę z biologią. Jak się okazało, wielu z nich wiąże swoją przyszłość właśnie z tym przedmiotem, poprzez studia na takich kierunkach jak: biotechnologia, pielęgniarstwo czy dietetyka.

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników VII Ligii Przedmiotowej Starosta Garwoliński Marek Chciałowski pogratulował młodzieży już zdobytej wiedzy. Każda olimpiada przygotowuje do życia szkolnego oraz poszerza wiedzę i umiejętności – podkreślał.

- Wszyscy jesteście już zwycięzcami, bo dotarliście do powiatowego etapu. A pytania, na które musieliście odpowiadać, na pewno nie były łatwe - mówił.

Rywalizacja o tytuł najlepszego biologa w powiecie była dosyć wyrównana, o czym świadczą chociażby przyznane dwa miejsca III.

Zwycięzcami VII Ligii Przedmiotowej zostali:

1. Mateusz Kędzior – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. B. Westerplatte w Garwolinie
  2. Sylwa Majsterek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie
  3. Paulina Filiks, Weronika Tratkiewicz – Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Starosty pamiątkowe dyplomy oraz upominki, zaś zwycięzcy ponadto wspaniałe nagrody. Koordynatorem Ligi z ramienia Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Garwolinie - gospodarza konkursu była Pani Hanna Jaskuła.

Powiatowa Liga Przedmiotowa to konkurs, który zmusza uczniów do poszerzania swoich horyzontów, do wykraczania ponad obowiązujący poziom w programie szkolnym. Uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, a także przygotowują się do przyszłych zmagań na maturze. Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów naukowych.