Zdecyduj o przyszłości Powiatu Garwolińskiego!

Utworzono: piątek, 23, luty 2018

Konsultacje Ankieta

Jeśli chcesz, aby nasze dzieci i młodzież uczyły się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych placówkach, aby na terenie powiatu powstawały nowe lub były modernizowane kolejne kilometry dróg, aby lokalna służba zdrowia świadczyła usługi na europejskim poziomie – WYPEŁNIJ ANKIETĘ!

Unia Europejska rozpoczyna konsultacje dotyczące polityki spójności na lata 2021-2027. Jest to najważniejsza polityka inwestycyjna Unii Europejskiej. Dzięki niej wspierane są działania prowadzące do wyrównania warunków ekonomicznych i społecznych oraz niwelowania różnic w jakość życia obywateli we wszystkich regionach UE. To dzięki niej do naszych miast i wsi trafiają środki, które można przeznaczyć m.in. na modernizację i budowę dróg, szkół, szpitali. Z tej puli finansowane są inwestycje skoncentrowane na ochronie środowiska, ułatwiające rozwój przedsiębiorczości oraz wspierające badania naukowe i innowacyjność.

W latach 2014-2020 na politykę spójności przeznaczono ponad jedną trzecią całego unijnego budżetu, a Polska została największym jej beneficjentem.

Zarówno władze Powiatu Garwolińskiego, jak i gmin z naszego terenu, bardzo często i z sukcesem sięgają po dotacje z funduszy unijnych. Z udziałem tych środków na terenie powiatu zostały zrealizowane bardzo duże, wielomilionowe przedsięwzięcia (powstanie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, budowa hal sportowych, rozbudowa sieci gazowej, kanalizacyjnej i wodociągowej) jak również te, o mniejszym zasięgu (budowa przydomowych oczyszczalni, wymiana źródeł ogrzewania w gospodarstwach domowych, budowa orlików i placów zabaw). Bez wsparcia z budżetu UE niektóre inwestycje zostałyby wykonane w dużo mniejszym zakresie, wiele zostałoby przesuniętych w czasie, a inne nigdy nie doczekałyby się realizacji.

Każda złotówka pozyskana z Unii Europejskiej wpływa na tempo rozwoju naszego powiatu, podnosi jego atrakcyjność jako miejsca zamieszkania, zatrudnienia i wypoczynku a także przestrzeni dla lokalizacji nowego biznesu.

Aby nasz głos był słyszalny w Brukseli warto wziąć udział w trwających właśnie konsultacjach. Po ich zakończeniu nasze propozycje zostaną uwzględnione podczas opracowywania programów pomocowych na kolejny okres programowania.

Wystarczy do 8 marca wypełnić ankietę, która dostępna jest pod adresem internetowym:

Link do ankiety - kliknij tutaj.

Nie bądźmy bierni. Nie pozwólmy, aby inni zdecydowali za nas!

Bez naszego głosu grozi nam ukierunkowanie funduszy na cele, które niekoniecznie będą zgodne z naszymi potrzebami.