Powiatowa Liga Przedmiotowa – Język rosyjski

Liga jezyk rosyjski

2 marca 2018 r. w ramach VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej odbył się konkurs z języka rosyjskiego. Do konkursu przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu - siedem szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące.

Tematem tegorocznego konkursu był „Człowiek (wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, odzież, wykształcenie, praca, określanie wieku, przedstawianie siebie i innych, wykonywany zawód)”. Na napisanie testu uczniowie mieli 120 minut i mogli otrzymać łącznie 75 punktów. Test sprawdzał poziom opanowania struktur leksykalno-gramatycznych na w/w temat. Autorami testu byli: Jolanta Bieńko, Grażyna Makulec, Marzena Kaczmarczyk oraz Grzegorz Rybak, który jednocześnie był koordynatorem całego konkursu.

Wyniki VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej z języka rosyjskiego przedstawiają się następująco:

1. Daniel Graff – ZSP nr 2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie – opiekun Grzegorz Rybak – 67,5 p.
  2. Jakub Skrajny – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie – opiekun Grażyna Makulec – 66,5 p.
  3. Jakub Pałysa – I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie – opiekun Jolanta Bieńko – 63,5 p.

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski pogratulował uczestnikom konkursu. We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest konieczna, bowiem potęguje ją brak granic i ciągle zmieniająca się rzeczywistość. Tego typu konkursy są nie tylko okazją do sprawdzenia swojego poziomu wiedzy, ale także świetną zabawą samym językiem.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne książkowe upominki, zwycięzcy zaś otrzymali dodatkowe okazałe nagrody.

Do konkursu przystąpili następujący uczniowie:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie:

Patryk Owczarczyk – opiekun Ewa Chodakowska

Kamila Dadacz – opiekun Ewa Chodakowska

Wiktoria Laskowska – opiekun Maria Pawlukiewicz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie:

Nikodem Majewski – opiekun Grzegorz Rybak

Daniel Graff – opiekun Grzegorz Rybak

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie:

Jakub Pałysa – opiekun Jolanta Bieńko

Sylwia Szponder – opiekun Karolina Radzik

Aleksandra Szostak – opiekun Karolina Radzik