"Jagódki" z wizytą w Starostwie Powiatowym

DSC 0040

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować wizytę przedszkolaków w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo radości z zaciekawieniem przyglądając się  i słuchając tego co ma dla nich do powiedzenia Starosta Powiatu Marek Chciałowski.

Na spotkanie ze Starostą przybyła grupa 5 i 6 latków pod nazwą  „Jagódki” z nauczycielem Panią Dorotą Głowala i osobą wspierającą Panią Mileną Domańską z Publicznego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Garwolinie.

Naszych małych mieszkańców przywitał w urzędzie Starosta Marek Chciałowski i opowiedział im o swojej pracy. Podczas wizyty młodzi mieszkańcy powiatu garwolińskiego dowiedzieli się czym zajmują się pracownicy poszczególnych wydziałów oraz jakie sprawy można załatwiać w urzędzie. Zwiedzaniu towarzyszyły liczne okrzyki radości i zachwytu. Maluchy zwiedziły Salę Konferencyjną zasiadając na miejscach Radnych Powiatowych. Następnie przedszkolaki odwiedziły Wydział Geodezji, gdzie największe zainteresowanie dzieci wzbudziły wielkoformatowe mapy, Wydział Budownictwa, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Komunikacji.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały od Starosty edukacyjną kolorowankę dzięki której poznały herb powiatu w którym mieszkają, specjalny Certyfikat potwierdzający wizytę w siedzibie Starostwa Powiatowego oraz słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że niecodzienne odwiedziny w Starostwie Powiatowym w Garwolinie na długo zapadną w pamięci najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.