"Kobieta w odcieniu patriotyzmu"

DSC 0370

W dniu 14 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mody Fryzjerskiej pt. ,,Kobieta w odcieniu patriotyzmu ” .

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół fryzjerskich z całej Polski. Ma on na celu doskonalenia umiejętności praktycznych oraz rozwijania uzdolnień i zainteresowań fryzjerskich uczestników oraz umożliwia zaprezentowanie się uczniów potencjalnym pracodawcom. Celem konkursu jest także nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między szkołami i uczniami.

Tematem przewodnim zmagań „fryzjerów” została ,,Kobieta w odcieniu patriotyzmu” . Temat bardzo piękny i bardzo głęboki. „Poprzez nawiązanie do strojów i do fryzur kobiet z różnych okresów z przeszłości Polski mamy okazję zobaczyć i poznać jak wyglądały kobiety w poprzednich epokach. Niesamowita wyobraźnia uczestników konkursu, ich wizja i kunszt wykonania swoich prac z łatwością pozwalają nam przenieść się w ten odległy czas. Jest to piękna lekcja historii, która na długo zapadnie w naszej pamięci” – powiedział Starosta Marek Chciałowski, który objął honorowy patronat nad konkursem.

W rywalizacji wzięło udział 13 uczestników z 8 szkół:

• Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22 im. Marii Bratkowskiej w Warszawie,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 4 w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr 22 w Warszawie,
  • Zespół Szkół Nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie,
  • Zespół Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem,
  • Zespół Szkół Nr 2 Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Łaskarzewie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie,
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie .

Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczestników spowodowała, że komisja miała bardzo trudny wybór podejmując decyzję o .

Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali:

I miejsce   –  Natalia Gałczyńska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie,

II miejsce  – Natalia Kowalska - Zespół Szkół Zawodowych Nr2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie,

III miejsce – Dominika Strzelczyk- Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych Nr22 im. Marii Bratkowskiej w Warszawie

Nagrody specjalneufundowane przez Dyrektora szkoły Panią Ewę Flagę oraz przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Pana Marka Chciałowskiego otrzymali:

- Kinga Kramek

- Dominika Strzelczyk

- Przemysław Kędzierski

Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy i cenne nagrody.

Uczestnicy konkursu dostali również wyróżnienia i upominki ufundowane przez sponsorów turnieju. Nagrodzonymi zostali: Damian Prus, Dominika Strzelczyk, Joanna Stempel, Marcelina Olszewska, Olga Górecka, Paulina Markowska, Kinga Kramek, Anna Radzimska, Przemysław Pędzierski, Patrycja Kosicka, Natalia Kowalska, Weronika Szerszeń oraz Natalia Gałczyńska.

Wszystkim biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.