VII Powiatowa Liga Przedmiotowa - przedmioty zawodowe

Utworzono: wtorek, 20, marzec 2018

DSC09684

16 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie odbył się konkurs zawodowy w ramach VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcących się w zawodach: kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Tegoroczny konkurs był bardzo wysoki i wyrównany a rywalizacja między uczniami zacięta o czym świadczy końcowa punktacja w której różnice były minimalne.

Najlepszy wśród uczniów startujący w zawodzie mechanik samochodowy zdobył 52 pkt. na 60 pkt. możliwych do uzyskania natomiast w zawodzie kucharza potrzebna była dogrywka aby wyłonić zwycięzcę.

W konkurencji kucharz wzięło udział 8 uczniów. Najlepszymi okazali się:

1. Patrycja Kręt – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie
  2. Paulina Rowicka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie
  3. Jakub Osiński - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie

W konkurencji mechanik pojazdów samochodowych wzięło udział również 8 uczniów a laureatami zostali:

1. Kamil Klimek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie
  2. Daniel Rżysko - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie
  3. Konrad Tuszyński - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego, pana Marka Chciałowskiego oraz dyrektora Wydziału Edukacji pana Jerzego Duchny, a wszyscy uczestnicy i nauczyciele przygotowujący do konkursu – dyplomy. Na zakończenie konkursu Starosta Powiatu –Marek Chciałowski pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Podziękował również opiekunom ze wszystkich szkół za przygotowanie uczniów do nie łatwego konkursu, dodając że chciałby aby w przyszłych latach rozszerzyć formułę konkursu o dodatkowy egzamin praktyczny.