Powiatowa Liga z Języka Niemieckiego

Liga niemiecki

Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich Powiatu Garwolińskiego wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego, zorganizowanego w dniu 22 marca 2018r. w ramach Ligi Powiatowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie pisali test w Zespole Szkół CKP i CKU w Miętnem, a przybyli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, z Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, w sumie 12 uczniów.

Celem konkursu była wymiana doświadczeń i doskonalenie wiedzy oraz znajomości języka niemieckiego. Zagadnienia testowe miały za zadanie sprawdzenie wśród uczestników wiedzy z zakresu nauki i techniki. Jak się okazało znajomość języka niemieckiego przez uczniów powiatowych szkół stoi naprawdę na wysokim poziomie. Rywalizacja była dosyć wyrównana, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

Tegorocznymi zwycięzcami Ligi Przedmiotowej z j. niemieckiego zostali:

1. Natalia Konstanty – ZS Miętne
  2. Paulina Wasilewska – ZS Miętne
  3. Sylwia Kiliszek – LO Garwolin

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski obecny na podsumowaniu Ligii pogratulował uczniom dotarcia do powiatowego etapu konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe, zaś zwycięzcy okazałe słowniki z j. niemieckiego, które mają pomóc w biegłym posługiwaniu się językiem niemieckim.