Goście z polsko-niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej na posiedzeniu Zarządu

Utworzono: środa, 28, marzec 2018

Posiedzenie Zarzad Izba

AHK Polska – czyli Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa to jedna z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie. Przedstawiciele izby reprezentującej interesy około 1000 firm członkowskich i działającej od 20-lat na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych uczestniczyli w posiedzeniu Zarządu Powiatu Garwolińskiego w marcu br. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Miasta Garwolina Marek Jonczak oraz Prezes firmy Lech Poźniak.

W trakcie spotkania Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski przybliżył charakterystykę gospodarczą powiatu, mówił o Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej - przedstawił walory naszych terenów inwestycyjnych oraz opowiedział o kierunkach kształcenia w naszym powiecie.

Przybyli goście otrzymali pakiet informacyjny o GSAG, o możliwościach zakupu terenów pod działalność gospodarczą oraz perspektywach wynikających z budowy drogi ekspresowej s17. Przewodniczący Rady Miasta poinformował o pracach nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i terenach w GSAG oraz zapewnił, że nowy Plan Zagospodarowania będzie obowiązywał od lipca-sierpnia br.

Izba wspomaga wymianę informacji i doświadczeń, jak i rozwój stosunków między instytucjami i przedsiębiorstwami po obu stronach Odry. Od dłuższego czasu współpracuje z firmą Brüggen z Wilgi, która odnosi z tej współpracy szereg korzyści. W trakcie spotkania przedstawiciele Izby opowiedzieli o tej współpracy i korzyściach z niej płynących. Izba, która koordynuje kształcenie zawodowe – wspiera tworzenie klas pod potrzeby przyszłych pracodawców. To właśnie kształcenie zawodowe także było wiodącym tematem rozmów w trakcie posiedzenia Zarządu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, do poznania specyfiki kształcenia zawodowego. Pierwsza wizyta przedstawicieli AHK Polska w Starostwie Powiatowym umożliwiła wymianę informacji, nawiązania kontaktów, które mamy nadzieję, że w przyszłości pozytywnie zaowocują.