Ponad 1 mln zł na drogi powiatowe

Utworzono: czwartek, 05, kwiecień 2018

DSC 0600

W czwartek, 4 kwietnia 2018 r.  Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski odebrał w Warszawie promesę na remont kolejnych dróg powiatowych. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera przekazali dotację w wysokości 1 010 000 zł na remont dwóch dróg: W gminie Trojanów oraz w gminie Miastków Kościelny.

Droga nr 1363W na odcinku Mroków-Stare Zadybie i Droga nr 1340W na odcinku Przykory-Miastków Kościelny będą remontowane w tym półroczu.

W Gminie Trojanów ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyremontowany zostanie odcinek 725 m. Położona tu zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5 m i grubości 7 cm. Rowy zostaną obustronnie odwodnione, zaś pobocze o szerokości 0,75 m utwardzone zostanie kruszywem łamanym.

Na terenie Gminy Miastków Kościelny remont ponad 1 km odcinka pochłonie prawie 1 mln zł. Nowa nawierzchnia asfaltowa o grubości 8 cm oraz pobocze asfaltowe będzie miało teraz łączną szerokość 5,25 m. Zostanie wykonane także odwodnienie rowów, po lewej stronie w całości, zaś prawa strona na niespełna półkilometrowym odcinku.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania promesy. Droga to okno na świat, w wielu wypadkach decyduje o rozwoju terenu, pozwala bezpiecznie dotrzeć do szkoły i pracy. Często jest wizytówką wsi. W sytuacjach trudnych i dramatycznych dobre drogi pozwalają na szybką akcję ratunkową. Dziękuję – mówił zaraz po odebraniu promesy Starosta garwoliński Marek Chciałowski.

Tego dnia przeszło 24,5mln zł zostało przekazanych na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu. W regionie siedleckim środki w wysokości 16,3 mln zł trafiły do sześciu gmin i trzech powiatów. Z naszego powiatu dotację w wysokości 880 tys. zł otrzymała ponadto gmina Trojanów na remont dróg gminnych.

W czwartek, 4 kwietnia 2018 r.  Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski odebrał w Warszawie promesę na remont kolejnych dróg powiatowych. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński oraz Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera przekazali dotację w wysokości 1 010 000 zł na remont dwóch dróg: W gminie Trojanów oraz w gminie Miastków Kościelny