VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z matematyki

DSC09866

W dniu 23 marca br. pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie kolejna już VII Powiatowej Liga Przedmiotowa z matematyki. Z grona 24 finalistów z 8 szkól średnich powiatu garwolińskiego wyłoniono zwycięzców w kategoriach liceum ogólnokształcące oraz technikum.

W kategorii liceum miejsce pierwsze zajęła Paulina Filiks (Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie) miejsce drugie Konrad Proczek (Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie) miejsce trzecie Hanna Konopacka (Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego w Garwolinie).

W grupie techników miejsce pierwsze Filip Rusak, miejsce drugie ex aequo Magdalena Ślińska i Tomasz Kryczka (wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie) miejsce trzecie Michał Pyza (Zespół Szkół im. S. Staszica w Miętnem).

W imieniu Starosty Garwolińskiego nagrody dla najlepszych matematyków w powiecie wręczył Pan Jerzy Duchna Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, który pogratulował zwycięzcom.

Pan Jerzy Duchna podziękował wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie zarówno w etapach szkolnym jak i powiatowym. Podziękowania przekazano również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie i nadzór nad uczestnikami konkursu.

Koordynatorem tegorocznej Powiatowej Ligii Przedmiotowej z matematyki był nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie Pan Paweł Kalbarczyk.