Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Sukcesy ZSP Zelechow

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie z wielkim sukcesem startują w kolejnych olimpiadach i konkursach na krajowym szczeblu. Z wielką radością informujemy o kolejnych zwycięstwach żelechowskich uczniów – tym razem podczas finału Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz centralnego finału Olimpiady Teologii Katolickiej.

XL. Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Na początku kwietnia w Lublinie odbył się centralny finał XL. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie wzięli udział uczniowie ze szkół geodezyjnych z całego kraju. Ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie w składzie: Magdalena Ślińska, Urszula Traczyk oraz Damian Krawczyk, w gronie 25 szkół z całego kraju zajęła II miejsce.

Jest to olbrzymi sukces uczniów tej szkoły oraz ich nauczycielek (Beata Długaszek, Elżbieta Gula, Hanna Szaniawska, Małgorzata Zagórska). Jest to też kolejne potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu nauczania geodetów z Żelechowa. Od wielu lat Żelechowskie Technikum Geodezyjne zajmuje czołowe miejsca w Polsce: w 2014 - 3m., 2015 - 4m., 2016 - 8m., 2017 - 2m. drużynowo, co jest wspaniałą promocją szkoły z naszego powiatu na szczeblu krajowym.

Olimpiada organizowana jest jako zawody trójstopniowe o zasięgu ogólnopolskim w celu: rozszerzenia zakresu i podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów ponadgimnazjalnych szkół geodezyjnych w dziedzinie geodezji i kartografii. W ten sposób uczniowie mają okazję stosować zdobytą wiedzę w praktyce, a jednocześnie szlachetnie rywalizować o tytuł najlepszego. Gratulujemy żelechowskim geodetom i życzymy szkole kolejnych sukcesów!

XXVIII. Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach 5-7 kwietnia br. odbył się w Łodzi finał centralny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Diecezję Siedlecką, jako jedna z trzech osób, reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie - Aleksandra Paprota. W tej trudnej Olimpiadzie Ola zdobyła tytuł finalisty Olimpiady. Serdecznie gratulujemy uczennicy szkoły z Żelechowa oraz jej opiekunowi ks. Tadeuszowi Olędzkiemu. Warto wspomnieć, że również w ubiegłorocznej edycji Olimpiady uczennica szkoły także zdobyła ten cenny tytuł. Cieszymy się, że diecezję siedlecką reprezentowała właśnie uczennica z Powiatu Garwolińskiego, z żelechowskiej szkoły średniej i drugi rok z rzędu zyskała tytuł finalisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!