Przejdź do treści

Wielki dzień w żelechowskiej Pracowni Zajęć Praktycznych

Drukuj

Otwarcie warszatów zelechow

W piątek, 20 kwietnia po trwającym od lipca 2017r. oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną Pracownię Zajęć Praktycznych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie. Udało się kompleksowo odnowić budynek z którego każdego dnia korzysta ponad 200 uczniów podczas zajęć praktycznych.

Podczas piątkowej uroczystości popłynęło wiele gratulacji i podziękowań za wykonanie naprawdę trudnego zadania-zadania, które ostatecznie pochłonęło prawie 3 mln. zł.

Dyrektor szkoły Grzegorz Szymczak na wstępie przybliżył historię warsztatów i szkoły. Powstała w 1941 r. w Żelechowie Powiatowa Szkoła Ślusarsko - Mechaniczna była pierwszą szkołą zawodową w tym czasie w powiecie. Budynek warsztatów, w którym znajdują się one obecnie został oddany do użytku jeszcze w 1966 r. - wtedy jako jednej z najnowocześniejszych obiektów w tym regionie. Dziś po latach, tylko kształt pozostał ten sam, reszta przeszła kompleksowy remont.

Jak mówił podczas uroczystości Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski: warsztaty to obiekt jako budynek i to, co stanowi jego wyposażenie - to dwie części składowe. -Dziś zrobiliśmy pierwszy etap-dość istotny-dokończyliśmy prace remontowe w ramach budynku warsztatów (…).

Jeszcze w 2006 roku obraz tego budynku przedstawiał się tragicznie. -Obecnie mamy zmieniony całkowicie obiekt, który przeszedł termomodernizację, ma nowoczesne bramy wjazdowe, nowe okna, ocieplony dach, wymienioną instalację sanitarną, wentylacyjną, elektryczną, centralne ogrzewanie. Zupełnie inny obiekt, chociaż spełnia tę samą funkcję - mówił podczas przemówienia włodarz.

Kształcenie zawodowe, które w tej chwili przeżywa swój renesans jest bardzo drogim kształceniem. Dlatego Powiat Garwoliński bardzo mocno stara się pozyskiwać środki z zewnątrz, by zapewnić uczniom jak najlepsze warunki dydaktyczne. W tej chwili prowadzone są działania mające na celu doposażenie żelechowskich warsztatów w nowoczesny sprzęt, tak bardzo potrzebny do prowadzenia zajęć praktycznych. Z czasem na pewno i to zadanie uda się wykonać.

Starosta pogratulował i podziękował tym, którzy przyczynili się do tego, że mamy nowoczesne warsztaty - Dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego - Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Wydziału Rozwoju Gospodarczego , Zarządowi, który zawsze przychylnie patrzy na potrzeby związane z oświatą i całej Radzie Powiatu Garwolińskiego - mówił na zakończenie.

Gratulacje samorządowi i szkole złożyła także Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.

- Chciałam pogratulować wykonanego zadania i myślę, że w dużym stopniu przyczyni się ono do tego, że coraz więcej młodzieży przybędzie tu do szkoły zachęcona nowoczesną bazą dydaktyczną - mówiła.

Gratulacje popłynęły także od Przewodniczącej ZNP Haliny Poszytek oraz Proboszcza Żelechowskiej Parafii ks. Eugeniusza Filipiuka, który poświęcił wyremontowany obiekt.

W otwarciu uczestniczyli ponadto przedstawiciele Zarządu Powiatu Garwolińskiego - Wicestarosta Urszula Zadrożna oraz Teresa Bąk, Radni Powiatu Garwolińskiego na czele z Wiceprzewodniczącym Marcinem Kobusem, Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka, Dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Garwolinie: Wydziału Edukacji i Rozwoju Gospodarczego wraz z pracownikami, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gminnych, przedstawiciele służb mundurowych na czele z Komendantem Powiatowym Policji Iwoną Czarnocką, nauczyciele, pracownicy oświaty i kultury. Obecni byli także inspektorzy nadzoru oraz główny wykonawca - Pan Adrian Gajownik z Krzywdy.

Po części oficjalnej odbyła się prezentacja wyremontowanych warsztatów i słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli klas gastronomicznych szkoły.

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews