Sukces Damiana Piętki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie

kangur główne

Uczeń klasy I Technikum Elektrycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie, Damian Piętka odniósł sukces w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najpopularniejszym konkursem matematycznym w Polsce. Adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych (od klasy drugiej), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rozgrywany jest aż w sześciu kategoriach. Jest to konkurs jednoetapowy. Przeprowadza się go zawsze w trzeci czwartek marca, w roku 2018 przypadł na dzień 15 marca. W konkursie nie przyznaje się miejsc, natomiast nagrody przyznaje się za wyniki: bardzo dobry, laureat, wynik bezbłędny.

W Regionie Siedleckim (powiaty: Garwolin, Łosice, Siedlce, Sokołów Podlaski, Węgrów) do konkursu przystąpiło 4856 uczniów. W kategorii Junior 2 spośród uczniów klas I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych tylko trzech uczniów zostało nagrodzonych za wynik bardzo dobry, w tym uczeń z ZSP nr 2, Damian Piętka (opiekun: p. Anna Kurach).

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 25 maja 2018 r. w Siedlcach.