Przejdź do treści

I miejsce w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża "ratowników" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie

Drukuj

34134716 978486775644299 4388501783807262720 n

Grupa „ratowników” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, w składzie: Kamila Ptasińska, Katarzyna Salamończyk, Daria Staniak, Angelika Kasprzak i Karolina Szarek, 26 maja 2018 r. uczestniczyła w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża - etap okręgowy - Piaseczno 2018 (Mistrzostwa). Do ich zadań należało: ocenić sytuację i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ocenić stan poszkodowanego, wezwać pomoc medyczną i udzielać dalszej pomocy poszkodowanemu do momentu przyjazdu karetki pogotowia. W pozoracjach zdarzeń było dziesięciu poszkodowanych z obrażeniami ciała, ale  takżezatrzymaniem czynności życiowych, gdzie trzeba było wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową.

Wiedza i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy zaowocowały tym, że młodzi „ratownicy” zajęli I miejsce. Pokonali osiem drużyn, zdobywając 186 punktów, na 200 możliwych do zdobycia.

I miejsce dało uczniom awans do etapu ogólnopolskiego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym roku w Rzeszowie w dniach 7-9 czerwca 2018 r.

Dobry wynik uzyskali również uczniowie z drugiej grupy „ratowników” startujący w Mistrzostwach poza konkursem, zdobywając 167 pkt. Swoich sił próbowali: Alicja Srebnicka, Karolina Prokop, Izabela Dudzińska, Michalina Miętus, Cezary Winek.

Do udziału w Mistrzostwach młodzież przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli - Pani Renaty Liszewskiej Instruktora Pierwszej Pomocy PCK i Pani Ireny Karczmarczyk.

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!!!!

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews