Wieś Polska w garfice i malarstwie w Miętnem

Plakat na główną

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do obejrzenia wystawy planszowej pt. "Wieś polska w malarstwie i grafice".

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Na kilkudziesięciu planszach zaprezentowano prace Stanisława Praussa, litografie Józefa Rapackiego z cyklu "Chaty wiejskie", a także obraz "Żniwiarze" Abrahama Neumana oraz pojedyncze prace innych autorów. Na uwagę zasługuje także cykl grafik autorstwa Antoniego Gawińskiego i Wandy Romeyko pt. "Ilustracje do kalendarza". Wystawa przenosi nas w malowniczy klimat wsi okresu międzywojennego. Pokazuje sceny z życia chłopów, oddaje charakter ówczesnej wsi. Jest znakomitym środkiem do poznania historii polskiego rolnictwa malowanego ręką znakomitych artystów.

Wystawę można oglądać od 11 czerwca 2018 roku do 15 lipca 2018 w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem w godzinach pracy instytucji (pon.-pt. 10-15).

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Plakat wystawa wies polska mietne