image3017.jpg

Rusza remont budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie

Utworzono: środa, 13, czerwiec 2018

zdjęcie na główną

8 czerwca 2018r w Starostwie Powiatowym w Garwolinie została podpisana umowa na remont budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie.

„Sobolewska szkoła to przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminy i powiatu. Na jednej działce, w jednym kompleksie mieści się szkoła podstawowa prowadzona przez samorząd gminy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzony przez powiat. Wiele inwestycji na tym terenie prowadzimy wspólnie z Gminą Sobolew – hala sportowa, boiska sportowe. W budynku internatu przez długi czas mieściło się przedszkole samorządowe. Samorząd powiatowy dawno myślał o remoncie internatu. Decyzję swoją odkładał do czasu przeniesienia przedszkola. Dziś nadszedł ten moment - mamy zgodę rady, zabezpieczone środki, wyłonionego dobrego wykonawcę. To wszystko gwarantuję, że inwestycja zostanie wykonana należycie i terminowo.” –powiedział podczas podpisywania umowy starosta Marek Chciałowski.

W imieniu Zarządu Powiatu Garwolińskiego umowę podpisali Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Wicestarosta Urszula Zadrożna przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu – Agnieszki Braun.

Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych:

- rozebranie części ścianek działowych

- skucie istniejącej okładziny z płytek ceramicznych

- wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej

- ułożenie terakoty na istniejących schodach wewnętrznych

- wymianę balustrad na schodach

- wymianę podłóg

- wyrównanie posadzek betonowych

- wykonanie gładzi gipsowych

- wykonanie zabudów z płyt g-k

- malowanie ścian

- licowanie ścian płytkami ceramicznymi

- wymianę instalacji kanalizacji sanitarnej

- wymiana instalacji c.o.

- wymianę grzejników rurowych, żeliwnych na grzejniki z elementów aluminiowych

- wymianę instalacji elektrycznej,

Zamawiający przeznaczył na realizację zadania kwotę 450.000 zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma BUDRAMAT Wiesław Wyskwar ul. Sikorskiego 76, 08-400 Garwolin. Wykonawca wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego, wykona inwestycję za kwotę 447.819,31 zł. brutto. Termin realizacji umowy to 20.09.2018r.