image3017.jpg

Brak wsparcia finansowego z "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej"

Utworzono: czwartek, 14, czerwiec 2018

zdjęcie pzd

W dniu 13.04.2018 Powiat Garwoliński złożył 2 wnioski w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Pierwszy wniosek złożony przez Powiat dotyczył modernizacji drogi powiatowej nr 1330W Garwolin – Oziemkówka - Miastków Kościelny - Zwola Poduchowna – Żelechów – Dutki - Trojanów. Wybrane zadanie zostało uzgodnione z władzami samorządowymi Gminy Żelechów w kontekście możliwości dofinansowania ze strony Gminy. Bardzo zależało nam na poprawie ulicy Wilczyskiej oraz dokończeniu modernizacji drogi w miejscowości Gózdek.

Drugie zadanie dotyczyło dokończenia modernizacji drogi powiatowej Nr 1314W Parysów- Puznówka - Jaźwiny - do drogi nr 805 o łącznej długości 1, 869 km i wartości kosztorysowej 1 499 999,99 zł. Jest to jedyna droga, która łączy Strefę Ekonomiczną z drogami wyższej kategorii.

Wnioski złożone przez Powiat spełniały wymogi formalne i zostały złożone w terminie tj. do dnia 15.04.2018r. Mimo tego, że w/w drogi wpisywały się w założenia programu to z przykrością dowiedzieliśmy się, że żadna z nich nie została zakwalifikowana do dofinansowania. Dziękuję bardzo pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg za bardzo dobre przygotowanie wniosków oraz wszystkim tym, którzy współpracowali przy ich przygotowaniu i złożeniu” – powiedział Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski .