Przejdź do treści

XIII Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

Drukuj

zdjęcie na główna

XIII Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży, która odbyła się dnia 5 czerwca 2018r. zgromadziła w Hali Sportowej w Garwolinie dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu naszego powiatu.

Tegorocznymi organizatorami imprezy sportowej byli: Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie, Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem oraz Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Honorowy patronat na nad imprezą objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski oraz Pani Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty.

Paraolimpiada ma na celu popularyzację sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz przygotowania ich do pełnienia roli kibica i zawodnika. Poprzez sport dzieci uczą się nie tylko ciężkiej pracy, ale również poświęcenia, pokory, szacunku do drugiego człowieka i rywalizacji. Dla wielu osób niepełnosprawnych sport to niepowtarzalną możliwość kontaktu z osobami, pomaga im poprawić funkcjonowanie w środowisku, sprawdzić się w warunkach rywalizacji, a przede wszystkim poprawić samoocenę i akceptację swojej osoby.

Uroczystego otwarcia XIII Powiatowej Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży dokonał Pan Marek Chciałowski Starosta Garwoliński. Powitał serdecznie wszystkich uczestników, publiczność i gości przybyłych na wyjątkowe wydarzenie sportowe. Wśród których obecni byli: Pan Marcin Kobus Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Pan Jerzy Piesio Sekretarz Powiatu, Pan Jerzy Duchna Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Pani Dorota Skrzypek I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pani Jadwiga Trzeciak Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek pracujących na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Starosta Garwoliński życzył młodzieży i dzieciom wspaniałej zabawy i jak najlepszych wyników, a dyrektorom i kadrze wspierającej uczestników
w zmaganiach sportowych podziękował za opiekę i trud włożony w przygotowanie dzieci do rywalizacji sportowej.

W Paraolimpiadzie wzięło udział ponad 200 uczestników: z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 i Nr 2 w Garwolinie, ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Izdebnie, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przyłęku, Trzciance i Baczkowie, uczniowie klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem i Zelechowie.

Jak co roku swoją pomocą wspaniale wspierali uczestników wolontariusze z Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze, a oprawę taneczną zapewnił zespół Cheerleaders „No Name” z Garwolina

Zarząd Powiatu Garwolińskiego ufundował dla wszystkich zawodników medale, a dla wszystkich szkół i placówek pamiątkowe puchary. Ponadto uczestnicy otrzymali słodycze, napoje, bułeczki i upominki od sponsorów tegorocznej Paraolimpiady: Państwa Beaty i Cezarego Ochników, Pana Tomasza Rękawka „INTERDRUK”, Spółdzielni Spożywców „Społem”, Pana Andrzeja Leszka , Pana Krzysztofa Żabczyńskiego „Piekarnia Żabczyńscy”, firma „BÜRGEN”. Centrum Kultury i Sportu udostępniło bezpłatnie halę, na której odbyła się impreza sportowa.   Wszystkim, którzy włączyli się w organizację
i przygotowanie XIII Powiatowej Paraolimpiady składamy serdeczne podziękowania.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews