Przejdź do treści

Młodzi innowatorzy - "Dwójka" na podium!

Drukuj

zdjęcie na główną

Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator” organizowany jest przez Komitet Naukowo-Techniczny FSNT-NOT Doskonalenia Kadr wspólnie z Towarzystwem Kultury Technicznej i Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Dedykowany jest dla osób umiejących połączyć swoje pomysły z ich praktycznym wykonaniem i wykorzystaniem w życiu. W tym roku swoją gotowość do zmierzenia się z wyzwaniem w etapie szkolnym zgłosiło kilka osób. Do etapu okręgowego, który miał miejsce w Siedlcach, Szkolna Komisja Konkursowa wytypowała dwie prace, które jak się okazało 6 czerwca w siedzibie NOT-u w Siedlcach zajęły drugie i trzecie miejsce. Nasi zwycięzcy to:

II miejsce - Przemysław Zieliński, uczeń klasy 2MPS, praca pt. ”Buggy – szaleństwo na kółkach”, opiekuni: pan Dariusz Wiącek i pan Dariusz Zegadło.

III miejsce - Kamil Skoczek uczeń klasy 2TE, praca pt. „System automatycznego ścierania tablicy”, opiekun pan Marcin Woźniak.

Prace naszych młodych inżynierów pojechały do Warszawy, gdzie staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów są prezentowane podczas międzynarodowej wystawy „IWIS” organizowanej w Warszawie. Za zaangażowanie w pracach, nasi laureaci etapu okręgowego otrzymali od organizatorów dyplomy oraz wysokiej jakości narzędzia, które przydadzą się im w pracy zawodowej.

Warto przypomnieć, że to już trzeci rok z rzędu, kiedy uczniowie naszej szkoły otrzymują takie wyróżnienie.  

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews