Przejdź do treści

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie szkołą zawodową najwyższej jakości

Drukuj

na główną

8 czerwca w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. W Polsce powstały standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnieniem jakości. Nie było jednak opracowań pokazujących, co tak naprawdę szkoły zawodowe robią w kwestii podwyższenia jakości swojej pracy. Tę lukę postanowiła wypełnić Fundacja Fundusz Współpracy, która wspólnie z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli od 2016 r. organizuje ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych „ Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Udział w konkursie to doskonała okazja do tego, aby pochwalić się tym, co szkoła robi, nowatorskimi pomysłami nauczycieli, ciekawymi inicjatywami i osiągnięciami uczniów czy kompleksową współpracą z pracodawcami i innymi partnerami szkoły. Motywuje nauczycieli i dyrektorów szkół do refleksji nad tym, czym jest jakość pracy szkoły, w jakich obszarach mogą się wykazać, a w jakich nie mają osiągnięć i warto nad nimi popracować.

W III edycji konkursu zgłoszono 132 praktyki w 7 obszarach działalności edukacyjnej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie otrzymał 2 dyplomy potwierdzające uznanie projektu jako DOBREJ PRAKTYKI:

- w obszarze: współpraca z otoczeniem szkoły, wykraczająca poza standardową organizację praktyk    (w tym z pracodawcami, IRP, stowarzyszeniami itp.), dyplom za Dobrą Praktykę otrzymał projekt „Prawidłowe nawyki żywieniowe gwarancją zdrowia” – opiekun Pani Anna Liszewska.

- w obszarze: zaspokajanie indywidualnych potrzeb uczniów (np. praca z uczniem zdolnym/ze specjalnymi potrzebami, realizacja oddolnych inicjatyw uczniowskich itp.) , dyplom za Dobrą Praktykę otrzymał projekt „Innowacyjność kształcenia praktycznego w ZSP nr 2 CKP w Garwolinie kluczem do sukcesu uczniów w branży fryzjerskiej” – opiekun Pani Justyna Chlipalska.

Gratulujemy Paniom nauczycielkom i uczniom biorącym udział w/w projektach!

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews