"Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego" po raz trzynasty

zdjęcie główne zasłużony 2018

Już po raz XIII w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zostały rozdane statuetki dla „Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego” Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane już od 2005 roku dla wybitnych mieszkańców, organizacji czy instytucji działających na terenie Powiatu Garwolińskiego. Za swoją działalność zawodową, społeczną oraz realizację zadań przyczyniają się do rozwoju Powiatu Garwolińskiego i jego promocji, a tym samym zasługują na szczególne uznanie.

Tytuł „Zasłużonego dla Powiatu” może być nadawany w następujących dziedzinach:

1. Nauka i oświata
  2. Kultura i sztuka
  3. Sport
  4. Rozwój gospodarczy
  5. Działalność samorządowa
  6. Rolnictwo i ochrona środowiska
  7. Działalność społeczna

Kapituła, w skład której wchodzili Przewodniczący Rady Powiatu, Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz laureaci dwóch ostatnich edycji 2016 i 2017 spośród 8 wniosków dokonała wyboru osób i instytucji zasługujących na ten honorowy tytuł. Tradycją stało się już, że oficjalne wręczanie statuetek następuje podczas uroczystej akademii okolicznościowej rozpoczynającej obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku honorowy tytuł z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Piotra Osmólskiego odebrały następujące osoby i instytucje:

- Pani Albina Łubian w dziedzinie „Działalność samorządowa”. Tytuł nadaje się za wieloletnią działalność na rzecz Powiatu Garwolińskiego, a także budowanie samorządu terytorialnego i popularyzację idei samorządności.

- Pani Joanna Skwarczyńska w dziedzinie „Kultura i sztuka”. Tytuł nadaje się za działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej Powiatu Garwolińskiego oraz zachowania dziedzictwa kulturowego w izbie regionalnej dla najmłodszego pokolenia po seniorów lokalnej społeczności.

- Pani Iwona Jończyk w dziedzinie „Kultura i sztuka”. Tytuł nadaje się za działalność kulturalną, kultywowanie i ochronę wartości kultury regionalnej Powiatu Garwolińskiego.

- Pan Zbigniew Węgrzynek w dziedzinie „Działalność społeczna” Tytuł nadaje się za całokształt pracy społecznej na rzecz upamiętniania i propagowania wydarzeń i osób mających szczególne znaczenie w historii Powiatu Garwolińskiego.

- Pan Włodzimierz Kostecki w dziedzinie „Działalność społeczna”. Tytuł nadaje się za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wychowania wielu pokoleń dzieci i młodzieży.

- Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Garwolinie w dziedzinie „Nauka i oświata”. Tytuł nadaje się za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli, dyrektorów szkół oraz samorządowców.