Uczniowie z powiatowych szkół ze szczególnymi osiągnięciami, uhonorowani przez Starostę

zdjęcie na główną laureaci

W dniu 20 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Garwoliński, którzy w roku szkolnym 2017/2018, osiągnęli znaczące miejsca i tytuły w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i olimpiadach.

W spotkaniu oprócz uczniów uczestniczyli Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Urszula Zadrożna, Dyrektor Wydziału Jerzy Duchna oraz opiekunowie uczniów i dyrektorzy szkół.

Starosta Marek Chciałowski wyraził zadowolenie i dumę z faktu, że na spotkanie przybyło aż 20 uczniów którzy z różnych przedmiotów osiągnęli znaczące sukcesy, a zdobyte tytuły i osiągnięcia uczniów świadczą o dużej dojrzałości i odpowiedzialności młodego pokolenia.

„Tam gdzie jest mieszkaniec naszego Powiatu, gdzie jest doceniany, tam jest powiat garwoliński, z tego jesteśmy dumni i po prostu się cieszymy. Cieszymy się ze wspaniałej pracy naszych szkół. Dziękuję młodzieży, dziękuję rodzicom, nauczycielom, dyrekcji szkół i życzyłbym sobie, żeby co roku mieć taką a nawet większą grupę osób z którymi będziemy mogli się spotkać i będziemy mogli im dziękować i wręczać skromne upominki. Powiat Garwoliński jest ponadprzeciętny, a to zasługa takich osób jak tu zgromadzeni na sali, zasługa nauczycieli, którzy rozszerzają horyzonty i wiedzę uczniów. Chciałbym, żeby ten powiat zawsze pozostawał taki kreatywny, twórczy, powiat który idzie do przodu” - tymi słowami Starosta podziękował za sukcesy uczniów szkół powiatowych.

Jednocześnie Starosta życzył wszystkim dalszych sukcesów, pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy, miłego wypoczynku letniego oraz szczęśliwych powrotów z wakacji. Wicestarosta również pogratulowała wszystkim bardzo serdecznie i życzyła kolejnych osiągnięć i wygranych w konkursach i olimpiadach.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2017/2018 odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkurach są to:

1. ZSP Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie,

- Urszula Płatek - opiekun Bogusława Bogucka

- Damian Piętka – opiekun Agnieszka Karwowska

-Daria Paśnicka - opiekun Jolanta Konarzewska

2. ZSP Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

- Damian Piętka- opiekun Anna Kurach ,

- Damian Imasz - opiekun Krystyna Gąsiorowska

- Przemysław Zieliński – opiekunowie: Dariusz Wiącek, Dariusz Zegadło

- Kamil Skoczek – opiekun Marcin Woźniak,

- Magdalena Szeląg- opiekun Krystyna Gąsiorowska

3. I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie:

- Zuzanna Piskała- opiekun Sylwia Mitkowska,

- Michał Chabrowski- opiekun Ewa Gałązka

- Maciej Łyżwiński- opiekun Maciej Kowalczyk

4. ZS CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem

- Piotr Guba - opiekun Tadeusz Gora

- Dominik Żaczek - opiekun Sabina Benicka,

5. LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie:

- Michał Król – opiekun Tomasz Ekiert

6. ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie,

- Marcin Iwaniec –opiekun Grzegorz Bienias,

- Damian Krawczyk – opiekunowie Hanna Szaniawska, Grzegorz Bienias,

- Ewelina Pawlak –opiekun Iwona Jończyk,

Magdalena Ślińska – opiekun Hanna Szaniawska

Urszula Traczyk- opiekun Hanna Szaniawska

- Aleksandra Paprota – opiekun ks. Tadeusz Olędzki.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.