Przejdź do treści

Lato z Poezją w Miętnem

Drukuj

Plakat lato z poezją zdjęcie główne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji serdecznie zaprasza na progu sezonu wakacyjnego 29 czerwca do Miętnego na spotkanie plenerowe w cyklu „Dworek Poezji”. W programie twórczość lokalnych artystów i gości spoza powiatu, melodie gitarowe i wspólna integracja w sielsko-poetyckim towarzystwie. Wstęp wolny.

Celem spotkania jest prezentacja dorobku artystycznego poetów związanych z Ziemią Garwolińską, propagowanie wysokiej kultury języka polskiego oraz poezji współczesnej, szczególnie wśród młodego pokolenia. Jest to dobry moment, aby zastanowić się, dlaczego tak ważna jest kultura języka ojczystego. Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To poezja walnie przyczyniła się do zachowania w narodzie, pozbawionym prawa do własnego miejsca na mapie Europy, poczucia tożsamości narodowej. Choćby z tego powodu zasługuje na nasz szacunek. Zaszczepia w sercach czytelników miłość do Ojczystej Ziemi i Mowy. Uwrażliwia na piękno otaczającego nas świata. Czytając poezję, możemy odnaleźć w niej jakąś cząstkę siebie, własne przeżycia i emocje, towarzyszące nam w szczególnie ważnych momentach życia.

Wśród uczestników "Lata z Poezją" są miłośnicy poezji z Powiatu Garwolińskiego: Halina Prządka (Piastów), Bożena Węgrzynek (Wilga), Stefan Jerzy Siudalski (Rębków), Paula Beata Frelek (Parysów), Grażyna Makulec (Garwolin), Wanda Kot (Józefów), Maria Stefanowska(Pilawa), Elżbieta Kurek (Podole Nowe), Grażyna Tomaszewska (Garwolin) oraz goście spoza powiatu Andrzej Krzysztof Malesa (Otwock), Dorota Nowak (Wodzisław Śląski) i  Monika Gawrylak (Rudno).
Za oprawę muzyczną odpowiada wschodząca gwiazda piosenki poetyckiej - Magda Przybysz (Trąbki)
W programie prezentacja wierszy z premierowych publikacji oraz możliwość ich nabycia z dedykacją i autografem. Jednym słowem zapowiada się prawdziwa duchowa uczta, na której nikogo z Państwa nie może zabraknąć.

Wydarzenie jest impreza plenerową. W przypadku braku pogody odbędzie się w dworku. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski.

29 czerwca 2018, piątek, godz. 18.00

Wstęp wolny

Plakat lato z poezją

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews