Witajcie wakacje!

zdjęcie

22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w szkołach powiatowych. Uroczystości w powiatowych jednostkach oświatowych zgromadziły 3320 uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcje szkół oraz przedstawicieli Powiatu Garwolińskiego ze Starostą Markiem Chciałowskim na czele, który osobiście uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powiat reprezentowali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio, w Zespole Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna.

Uroczystości przepełnione były podziękowaniami, życzeniami i gratulacjami.

Starosta Garwoliński Marek Chciałowski gratulował wszystkim uczniom osiągniętych wyników, podziękował za pracę na rzecz promocji szkół powiatowych w olimpiadach i konkursach regionalnych, wojewódzkich centralnych i międzynarodowych. Serdeczne podziękowania popłynęły również w stronę rodziców, dyrekcji i nauczycieli za wkład i zaangażowanie w rozwój młodego pokolenia, za pracę i przygotowywanie uczniów do konkursów, olimpiad i egzaminów. Starosta zachęcał absolwentów gimnazjów do kontynuacji nauki w szkołach prowadzonych przez powiat. Bogata oferta edukacyjna, wysoki poziom nauczania, wzrost zdawalności na egzaminach zewnętrznych powoduje, że szkoły powiatowe są konkurencyjne na rynku edukacyjnym.

Wyrazem uznania dla osiągniętych wyników w nauce było wyróżnienie uczniów z najwyższą średnią ocen na świadectwie. Uczniowie z rąk przedstawicieli samorządu powiatowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Wyróżnieni zostali:

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie:

-         Daria Paśnicka z Technikum Ekonomicznego

-         Patryk Owczarczyk z Liceum Ogólnokształcącego

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie:

-         Bartłomiej Konopacki z Technikum Informatycznego

-         Paweł Zagrodzki z Zasadniczej Szkoły Zawodowej

z I Liceum Ogólnokształcącego im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie:

-         Jakub Pałysa z Liceum Ogólnokształcącego

-         Michał Lasocki z Liceum Ogólnokształcącego

-         Michał Głaszczka z Liceum Ogólnokształcącego

-         Marcin Romanowski z Gimnazjum Powiatowego

z Zespołu Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica w Miętnem:

-         Paulina Szwed z Technikum Handlowego

-         Agnieszka Kędziorek z Zasadniczej Szkoły Zawodowej

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie:

-         Bartłomiej Ragus z Liceum Ogólnokształcącego

-         Paweł Pawlik z Zasadniczej Szkoły Zawodowej

z Liceum Ogólnokształcącego im Joachima Lelewela w Żelechowie:

-         Agata Bogusz z Liceum Ogólnokształcącego

-         Patrycja Celej z Gimnazjum Powiatowego

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie:

-         Damian Krawczyk z Technikum Geodezyjne

-         Karolina Celej z Zasadniczej Szkoły Zawodowej

-         Anita Stefanowska z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Na zakończenie Starosta życzył wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji dobrego wypoczynku, radości i pełnej regeneracji sił do pracy w nowym roku szkolnym.