Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

Utworzono: poniedziałek, 25, czerwiec 2018

zdjęcie sesja

25 czerwca 2018 r. odbyła się  XXXVIII  Sesja  Rady   Powiatu  Garwolińskiego. Głównym punktem obrad było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu z wykonania budżetu za 2017 rok. W trakcie sesji radni wysłuchali sprawozdania Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego z wykonania budżetu za rok 2017, które zostało przyjęte jednogłośnie.

Najważniejszym punktem obrad Rady było głosowanie nad udzieleniem przez radnych Zarządowi Powiatu wspomnianego już wyżej absolutorium. Po przedstawieniu pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu, przystąpiono do głosowania. W głosowaniu brało udział 18 radnych. Rada Powiatu Garwolińskiego w głosowaniu podjęła uchwałę udzielającą absolutorium dla Zarządu Powiatu Garwolińskiego za rok 2017.

Starosta podziękował podczas obrad sesji wszystkim tym, którzy realizowali ten budżet i wspierali go w działaniach skutkujących pozyskaniem środków zewnętrznych.

Absolutorium to nie tylko ukoronowanie pracy zarządu. To sukces radnych, pracowników starostwa i jednostek powiatowych. Wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do efektów działalności naszego Samorządu składamy serdeczne podziękowania.