Międzynarodowy sukces Magdaleny Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

główne

Gdańsk to piękne miasto, które niejednokrotnie kojarzy nam się z przejawami postaw patriotycznych. To miejsce w historii Polski dość szczególne, ponieważ to tu hasła wolności i niepodległości brzmiały nader wyraźnie. Od 14 czerwca 2018 roku dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie oraz dla jednej z uczennic – Magdaleny Szeląg, Gdańsk będzie synonimem sukcesu. W tym dniu bowiem w gmachu dawnej Stoczni Gdańskiej, a obecnie Europejskim Centrum Solidarności, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w I edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego – „Polska w kolorze biało-czerwonym”. Organizatorem konkursu była gmina Trąbki Wielkie, zaś patronat nad nim objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. Celem konkursu było promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci oraz młodzieży wizerunku Polski, zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku.

W konkursie udział wzięło 2650 uczestników z 245 placówek oświatowych z kraju i z zagranicy. Prace nadesłano nie tylko z Polski ale także z Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Islandii, Kazachstanu, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii oraz Francji. Spośród 2223 prac wyłoniono najlepsze. Laureatów wraz z opiekunami zaproszono na galę do Gdańska. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 CKP im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie z klasy II TŻiUG - Magdalena Szeląg wraz z opiekunem Krystyną Gąsiorowską. Przedstawicielka szkoły wykonała pracę przedstawiającą alegorię Polski, czym wywalczyła sobie zaszczytne II miejsce w konkursie. Jest to ogromny sukces uczennicy, ponieważ jej praca wraz z innymi nagrodzonymi pracami będzie prezentowana na specjalnej, mobilnej wystawie odwiedzającej różne zakątki świata. Wystawę będą mogły oglądać dzieci między innymi z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Kazachstanu. Dodatkową nagrodą dla wszystkich wyróżnionych uczestników konkursu było zwiedzenie wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności, podczas której uczniowie mogli bliżej zapoznać się z najnowszą historią Polski.

Pobyt w Gdańsku okazał się dla przedstawicielki naszej szkoły ogromnym sukcesem.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Magdalenie Szeląg - uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

Z satysfakcją informujemy, że Magdalena Szeląg dołączyła do grona szczególnie uzdolnionych uczniów – laureatów konkursów, którzy w minionym tygodniu zostali uhonorowani przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Jesteśmy przekonani, że ta nagroda to początek dalszej, wspaniałej drogi i możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań.

Dziękujemy rodzicom, dyrektorom, nauczycielom za wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Przekazując młodym ludziom wiedzę oraz umiejętności wzbogacacie nieprzemijające wartości prawdy i piękna oraz społecznego zaangażowania i odpowiedzialności.