W Miętnem kolarskie zmagania w parach

zdjęcie

W niedzielę 8 lipca w Miętnem odbędzie się Wyścig Kolarski Par Mieszanych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Pasjonatów sportów rowerowych zaprasza do udziału Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Start o godz. 11.00 przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Startujemy w niedzielę o godzinie 11.00 przy dworku w Miętnem. 15 minut przed startem odprawa techniczna. Zawody zostaną rozegrane w tym roku w trzech kategoriach: rower szosowy na dystansie 4 x 6 km, rower dowolny na dystansie 2 x 6 km i rower rodzinny na dystansie 1 x 6 km. W pierwszych dwóch kategoriach wystartować mogą pary mieszane: kobieta- mężczyzna – powyżej 16 roku życia. W kategorii rodzinnej para: rodzic /opiekun - dziecko – do 16 roku życia. Wyścig odbywać się będzie w ruchu otwartym. Obowiązują kaski. Opłata za uczestnictwo to 20 zł od pary. Pozostałe informacje oraz szczegóły w regulaminie.

Zapisy uczestników będą zbierane w dniu zawodów w biurze zawodów ( dworek Miętne) od godz. 10.00. Zostaną również rozdane pakiety startowe. Po wyścigu dla wszystkich zawodników ognisko i regeneracyjna kiełba na terenie zabytkowego parku / za dworkiem zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem.

W trakcie rozdanie zwycięzcom pucharów ufundowanych przez Starostę Powiatu Garwolińskiego Pana Marka Chciałowskiego, a także medali i dyplomów. Dla zwycięzców przewidziane są także nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep superrowery.pl w Garwolinie. Zachęcamy do zabrania koców piknikowych, które z całą pewnością sprawdzą się przy ognisku. Porozmawiamy sobie także o bezpieczeństwie rowerzystów na drodze oraz przejdziemy szybką lekcję o konserwacji i naprawie roweru. Dla tego, kto jeszcze do tej pory nie złapał kapcia w kole, na pewno przyda się wiedza m.in. jak wymienić dętkę.

- W zapewnieniu bezpieczeństwa na trasie wyścigu pomoże nam Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz strażacy z OSP Sulbiny oraz Miętne – informuje Tomasz Kocon Prezes „Horyzont”. – W tym roku jest to szczególnie ważne, ponieważ uruchomiliśmy dodatkową kategorię rodzinną w której mogą wziąć udział dzieci – dodaje Joanna Kocon ze Stowarzyszenia „Horyzont”.

- Do udziału zapraszamy zarówno mieszkańców powiatu garwolińskiego, jak i miłośników szaleństw rowerowych spoza naszego terenu. Z perspektywy dwóch kółek zabytki Mietnego, przyroda w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu – to doskonały sposób na spędzenie wakacyjnej niedzieli i poznanie powiatu garwolińskiego – zaprasza dyrektor PCKiP w Miętnem współorganizator wydarzenia.

Regulamin znajduje się po linkiem:

regulamin wycigu par mieszanych 2017.pdf

Szczegóły na plakacie: