Święto Policji 2018

Utworzono: poniedziałek, 23, lipiec 2018

główne

W piątek, 20 lipca na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Św., w kościele p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, sprawowaną w intencji wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Policji oraz ich rodzin i bliskich. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni w towarzystwie orkiestry dętej z OSP Trąbki przemaszerowali na plac Komendy Powiatowej w Garwolinie, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, który wręczył komendant Iwonie Czarnockiej statuetkę orła piastowskiego z herbem powiatu garwolińskiego. Starosta dziękował Funkcjonariuszom Policji za pełną oddania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Garwolińskiego. „Służba w Policji to codzienny trud, to stała odwaga przy niesieniu pomocy w każdym miejscu i o każdej porze. Służba w Policji to misja, która wymaga najwyższego poświęcenia. Dzięki tak pełnionej służbie, Powiat Garwoliński jest bezpieczny, a poziom zaufania do Policji wzrasta tu z każdym rokiem. Jest to wynik nie tylko skuteczności Funkcjonariuszy, ale także efekt doskonałej współpracy z władzami powiatowymi i gminnymi”.

Z okazji Święta Policji, Starosta Powiatu Garwolińskiego - Marek Chciałowski, wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom złożył najlepsze życzenia oraz gratulował dotychczasowych osiągnięć.

W trakcie uroczystości 71 policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.