Historia odzyskania niepodległości w 30 odsłonach

Utworzono: środa, 08, sierpień 2018

DSC 0298

Od poniedziałku 6 sierpnia w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej możecie państwo obejrzeć wystawę pt. „W drodze do niepodległości”. Wystawa składa się z 30 ilustrowanych tablic, ustawionych w holu i na pierwszym piętrze, które mają na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- Przy okazji załatwiania spraw w urzędzie, warto przejść się wokół tych plansz i przybliżyć sobie historię naszej odzyskiwanej wolności. Tym bardziej, że krótkie opisy pod zdjęciami do tego skłaniają – zachęca starosta powiatu Marek Chciałowski.
Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, mającego na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pozwala
zapoznać się w chronologicznym porządku z wydarzeniami, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, ale też z wydarzeniami i osobami, które były ważne dla rozwoju Państwa.
Wystawę można oglądać do piątku 10 sierpnia w godzinach pracy urzędu.

Serdecznie zapraszamy!