Wizyta uczniów w Starostwie Powiatowym

główne

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie w ostatnim czasie miały miejsce wyjątkowe dwa spotkania z młodzieżą. Urząd odwiedziła grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie. Celem wizyty było zapoznanie się dzieci z pracą Urzędu i z zadaniami realizowanymi przez Starostwo. Gości przywitał Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Wicestarosta Powiatu Urszula Zadrożna. Starosta zapoznał uczniów z historią powstania powiatu garwolińskiego, z położeniem geograficznym, a także opowiedział im o historii powstania rodzimych gmin z których pochodzą. Podczas spotkania uczniowie mieli okazje dowiedzieć się o sposobie funkcjonowania Starostwa Powiatowego, o zadaniach Zarządu i Rady Powiatu a także o sprawach z którymi interesanci przychodzą do urzędu. Dzieci miały okazję obejrzenia nowoczesnych pomieszczeń biurowych w niedawno otwartym budynku Starostwa Powiatowego.

Podczas wizyty dzieci miały okazję wcielić się w rolę Radnych Powiatowych zasiadając w ich fotelach w sali konferencyjnej w której odbywają się sesje Rady Powiatu. Niezwykłym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zainstalowane niedawno systemy nagłośnienia oraz prezentacji i rejestracji obrazu i dźwięku. Uczniowie mogli użyć mikrofonów i przycisków służących do głosowania a także obejrzeć siebie „na żywo” na ekranach monitorów.

Odwiedziny w Starostwie sprawiły dzieciom wielką radość. Na zakończenie swej wizyty każdy z uczniów dostał od starosty drobny upominek w postaci gazetki powiatowej oraz książki historycznej.