Podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej

DSC 0874

3 października 2018r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej, w której wzięli udział Pan Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oraz nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

„7 lat temu powstał pomysł na organizację konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych- Powiatowa Liga Przedmiotowa. Od poczatku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, każdego roku przybywała ilość uczestników Ligi oraz powiększała się lista konkursów o kolejne przedmioty. Odbywały się podsumowania poszczególnych etapów. Uczniowie otrzymywali nagrody oraz dyplomy. W dniu dzisiejszym chcemy podziękować wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do tych konkursów”- tymi słowami Starosta Powiatu rozpoczął spotkanie.

Powiatowa Liga Przedmiotowa jest to konkurs, do którego uczniowie chętnie się przygotowują, ponieważ mogą zaprezentować posiadaną wiedzę w danej dziedzinie, z którą wiążą swoją przyszłość ze studiami i pracą. Podczas VII Ligii Powiatowej uczniowie przystąpili do konkursów z: przedmiotów zawodowych, języków polskiego, angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego, matematyki, chemii, biologii, fizyki, geografii, historii, konkursu samorządowego i ortograficznego, a także z zakresu sportu miting lekkoatletyczny, piłka plażowa, halowe mistrzostwa piłki nożnej chłopców i dziewcząt, mistrzostwa w piłce siatkowej, piłce ręcznej, turniej tenisa stołowego dla szkół specjalnych, konkurs plastyczny dla szkół specjalnych oraz przegląd małych form teatralnych i mistrzostwa szachowe. W tym dniu podsumowano tylko konkursy przedmiotowe. W roku szkolnym 2017/2018 około 250 uczniów rywalizowało w 13 tego typach konkursach, wsparcia i pomocy udzieliło im około 100 nauczycieli.

W środowe popołudnie podczas uroczystości nastąpiło wręczenie podziękowań za pomoc w organizacji oraz przygotowaniu uczniów do Ligii dla nauczycieli, którzy podjęli się trudu i poświęcili swój czas by pomóc młodym ludziom osiągnąć sukces, podziękowania złożono także na ręcę dyrektorów szkoł za wsparcie w realizacji tego zadania Jednocześnie Starosta Garwolina zaprosił zgromadzoną Radę Pedagogiczną do współorganizacji Ligii Przedmiotowej w roku szkolnym 2018/2019, prosząc o rozważenie możliwości wzbogacenia konkursów o zadania laboratoryjne i praktyczne. Po wręczeniu podziękowań był czas, aby przy kawie i kawałku ciasta (przygotowanego przez uczniów ZS Miętne) podzielić się uwagami dotyczącymi minionej edycji Ligii Przedmiotowej, a także nakreslić plan na przyszłość.