Powiat Garwoliński po raz kolejny otrzymał Certyfikat ,,Samorządowy Lider Edukacji” 2018.

DSC00140

Powiat Garwoliński również w tym roku znalazł się w elitarnym gronie laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw ,, Samorządowy Lider Edukacji” 2018, którzy dbają
o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, inwestują w rozwój oświaty, wprowadzają innowacyjne metody w zakresie podnoszenia jakości oświaty oraz wspierają środowiska edukacyjne.

W dniu 13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Wielka Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.Samorząd Powiatu Garwolińskiego reprezentował Starosta Garwoliński Pan Marek Chciałowski oraz Pan Jerzy Duchna Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Na tej pięknej uroczystości spotkały się wyróżnione nowoczesne samorządy, które profesjonalnie realizują politykę oświatową i rozumieją, jakie znaczenie dla ich rozwoju ma inwestowanie w edukację.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji jest dla nas bardzo ważny. Samorządy poddają się niezależnej ocenie ze strony ekspertów , którzy decydują o przyznaniu certyfikatu . Gminy, powiaty i województwa oceniają wybitni przedstawiciele polskiej nauki, pracownicy naukowi uczelni posiadający wiedzę, doświadczenie i niekwestionowany dorobek w dziedzinie edukacji. W uzasadnieniu do certyfikatu czytamy: ,,Certyfikat potwierdza, iż uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego prowadzi lokalną politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny ,w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

W tym roku Powiat Garwoliński otrzymał także Srebrny Certyfikat. Otrzymują go samorządy, które uzyskują wyróżnienie ,,Samorządowy Lider Edukacji” po raz czwarty. Srebrny certyfikat jest potwierdzeniem, że realizowana przez samorząd nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy. Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu kolejnego certyfikatu ,,Samorządowy Lider Edukacji 2018”. To dowód na to, że nie ustajemy wysiłkach na rzecz budowania nowoczesnego, innowacyjnego samorządu, który nieustannie dba edukację – najważniejsze dobro

Jak powiedział Starosta Marek Chciałowski: „Powiat Garwoliński zawsze mocno stawiał na edukację, dla nas jest ona jednym z ważniejszych priorytetów. Wielokrotnie stawiani byliśmy za wzór. Największym sukcesem powiatowej polityki oświatowej jest wybór naszych szkół przez młodzież nie tylko z naszego powiatu. W niektórych placówkach ponad 40% młodzieży jest z powiatów ościennych. To radość, gdy młodzi ludzie doceniają pracę nauczycieli, działania skierowane na kreatywność, innowacyjność, oryginalne pomysły, nietuzinkowe rozwiązania, autorskie programy oraz wspaniałą atmosferę w szkole. Tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie praca dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców przy wsparciu samorządu powiatowego. Przede wszystkim jednak to zasługa samych uczniów, wśród których są zwycięzcy licznych olimpiad, konkursów , finalistów Powiatowej Ligi Przedmiotowej.”