Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2018!

DSC 1115

Dzień Edukacji Narodowej- polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. W naszym powiecie obchodzone 15 października 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie, którego współorganizatorem był Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Pan Starosta Garwoliński mówił o dumie za powiatową oświatę, która dzięki wszystkim pracownikom, którzy pracują na rzecz edukacji może pochwalić się wysokim poziomem zarówno na tle kraju jak i Europy, wyrazem tego jest fakt, że 13 października wraz z Dyrektorem Edukacji odebrał srebrny certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji, który otrzymują samorządy na potwierdzenie, iż realizowana przez nie nowoczesna i innowacyjna polityka oświaty ma charakter trwały i długookresowy.

Przed głównymi uroczystościami związanymi z Powiatowym Dniem Edukacji został otwarty internat, który uległ gruntownemu remontowi oraz modernizacjipo zwolnieniu pomieszczeń przez przedszkole gminne. Generalny remont to koszt ok. 450 tys. zł.

Dzień edukacji w powiecie garwolińskim obchodziło około 700 nauczycieli i pracowników oświaty. Starosta Marek Chciałowski podsumował ich pracę : „Praca nauczycieli, wychowawców, twórców oświaty, którzy oddają wszystko co najlepsze na rzecz ucznia. Dają mu wiedzę, dobre wychowanie, kształtują postawę – to jest właśnie posag, który uczeń otrzymuje i ma pewność, że nikt mu go nie odbierze. Z tym się idzie w świat!”

Ks. kan. dr Andrzej Oworuszko proboszcz parafii Sobolew podkreślił, że” praca nauczyciela to powołanie do wyjątkowego zadania jakim jest uczenie mądrości”- złożył pracownikom oświaty życzenia dalszych sukcesów prywatnych jak i sukcesów, które osiągają uczniowie.

Uczniowie sobolewskiego liceum przygotowali humorystyczną część artystyczną, pokazując posiedzenie Rady Pedagogicznej w trakcie, którego wybierano zdolnych uczniów do konkursów. W ten sposób młodzież zaprezentowała talenty, które ma możliwość rozwoju w murach szkoły np. śpiew, gra na instrumentach, taniec itp.

Zarząd Powiatu przyznał 29 nagród dla dyrektorów i nauczycieli z powiatowych jednostek oświaty, jednocześnie 28 nauczycieli uhonorowano medalami, odznaczeniami i nagrodami MEN.

W uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych nagrody otrzymali dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Powiat Garwoliński.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki
w Sobolewie: Leszek Urawski, Anna Tywanek, Anna Rucińska.

Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie: Agnieszka Karwowska, Beata Trzpil, Aneta Winek, Bogusława Bogucka, Kinga Dębska.

Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie: Ewa Flaga, Adam Wyskwar, Małgorzata Zadróżna- Piłka, Justyna Chlipalska.

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Garwolinie: Joanna Ostrowska, Anna Patynowska –Gendek, Hanna Jaskuła, Małgorzata Sobiech.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem: Lilla Nawrocka, Hanna Pyza, Jolanta Nafalska.

Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie: Sylwia Tomaszek.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie: Grzegorz Szymczak, Krystyna Wieczorkiewicz, Iwona Jończyk.

Zespół Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie: Krystyna Piesio.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Konopnickiej   w Trzciance: Katarzyna Gągała.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przyłęku : Waldemar Kuszmierek.

Szkoła Podstawowa Specjalna w Izdebnie: Andrzej Boduch.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Garwolinie: Jadwiga Trzeciak, Anna Elżbieta Kuźbida .

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Hanna Szaniawska

Brązowy Krzyż Zasługi: Leszek Urawski

Złoty Medal za długoletnią służbę: Ewa Ekiert

Srebrny Medal za długoletnią służbę: Mariusz Dudziński, Elżbieta Kotlarska, Liliana Kotlarska, Anna Kowalczyk-Barej, Ewa Kret, Anna Liszewska, Adam Wyskwar, Izabela Odziemczyk-Dadas, Grzegorz Rybak, Urszula Solarczyk, Ewa Toporkiewicz

Brązowy Medal za długoletnią służbę: Bogusława Bogucka, Renata Głowala, Małgorzata Zadrożna

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymują : Edyta Pasik, Hanna Jaskuła, Anna Thel, Iwona Jończyk, Małgorzata Mąkosa, Jacek Mucha, Marta Ozóg, Konrad Piotrowski, Małgorzata Wójcik –Wojciechowska, Dionizy Perek, Małgorzata Sylwesiuk.