Otwarcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

DSC 0365

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej mieści się przy ul. Warszawskiej 3. Dzięki inicjatywie i wsparciu Pana Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego powstała nowa placówka dopasowana do potrzeb poradni. Uroczyste otwarcie budynku odbyło się 17 października 2018r. o godzinie 13.

13 nowych sal, gabinety, pracownie tematyczne oraz sensoryczne, zaplecze i inne potrzebne do funkcjonowania pomieszczenia zostały uroczyście przedstawione władzom samorządowym, nauczycielom oraz mieszkańcom Garwolina, którzy korzystają z usług poradni. Pani Dyrektor PPP Jadwiga Trzeciak nie kryła radości z nowej siedziby „Mamy własną siedzibę, to już jest nasze. I myślę, że będzie na dłużej. Poradnia zaczęła działać w roku szkolnym 1969-1970, tyle lat czekaliśmy, żeby być u siebie. Dziękujemy Panu Staroście, że mamy swoje miejsce!”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jest publiczną placówką oświatową, która udziela pomocy na wnioski rodziców, prawnych opiekunów, pełnoletnich uczniów. Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Zadaniami poradni jest:

- diagnozowanie dzieci i młodzieży,

- udzielanie dzieciom i młodzieży oraz rodzicom bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej,

- realizowanie zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję przedszkola, szkoły i placówki, w tym wspieranie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych,

- organizowanie i prowadzenie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Włodarz wydarzenia Starosta Powiatu Garwolińskiego przypomniał zgromadzonym o licznych zmianach miejsc działania poradni „ Poradnia wędrowała po całym Garwolinie, praktycznie od jednego krańca miasta do drugiego krańca, dzięki temu poznawała problemy Garwolina oraz problemy osób, które korzystały z pomocy. Dziś ma swoje miejsce dostosowane do wymagań i potrzeb osób korzystających z poradni oraz jej pracowników. ”

Wikariusz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks Jarosław Sawiuk odmówił modlitwę oraz poświęcił obiekt.