Dzień Pamięci Batalionów Chłopskich!

Utworzono: piątek, 16, listopad 2018

PLAKAT główny

Serdecznie zapraszam na uroczystości, podczas których będziemy oddawać hołd żołnierzom Batalionów Chłopskich oraz  działaczom Ruchu Ludowego, którzy przed 100 laty wzięli udział w odbudowie naszej wolności. PSL jest to jedyna partia z obecnie funkcjonujących, która 100 lat temu czynnie włączyła się w odzyskanie niepodległości a jej przywódca - Wincenty Witos, trzykrotny premier mówił: "A Polska winna trwać wiecznie". Wyrazem pamięci będzie wspólna msza w Sanktuarium Maryjnym w Mariańskim Porzeczu a także złożenie kwiatów pod obeliskiem poświęconym BCh. Następnie w Szkole Podstawowej im. O. St. Papczyńskiego w Mariańskim Porzeczu odbędzie się spotkanie okolicznościowe.

PAMIĘTAJMY – 18 listopad 2018r., godz. 11.00 Mariańskie Porzecze. Niech to będzie nasza wspólna uroczystość. Na uroczystość serdecznie zaprasza Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Szczegóły na plakacie:

PLAKAT BCH WILGA 2018