I sesja Rady Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: środa, 21, listopad 2018

pierwsze NOWE

W dniu 21 listopada 2018 roku odbyła się I  Sesja Rady Powiatu Garwolińskiego na której nowo wybrani Radni Powiatowi otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowanie. W 23 osobowej Radzie Powiatu Garwolińskiego zasiadają: Teresa Bąk, Chciałowski Marek, Gora Stefan, Jaworski Michał, Kędziorek Ewa, Kobielus Urszula, Kobus Marcin, Kurowski Maciej, Łapacz Krzysztof, Ochnio Monika. Ośka Krzysztof, Owczarczyk Dariusz, Pyra Mirosław, Sadowska-Janiec Agnieszka, Serzysko Marta, Sionek Kazimierz, Tomala Józef, Trzaskowski Waldemar, Tywanek Jan, Walicki Mirosław, Wilbik Norbert, Woźniak Jacek, Ziędalski Marek.

Nowo wybrani Radni spośród swojego grona dokonali wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, którym został Pan Waldemar Trzaskowski oraz jego zastępców: Pana Jacka Woźniaka i Pana Kazimierza Sionka.

Podczas inauguracyjnej sesji wybrano także Starostę Powiatu Garwolińskiego, którym został Pan Mirosław Walicki. Nowo wybrany Starosta zarekomendował Radzie Powiatu najbliższych współpracowników – Wicestarostę oraz członków Zarządu Powiatu.

W skład Zarządu oprócz Starosty Powiatu, który jest Przewodniczącym Zarządu, w nadchodzącej kadencji zasiądą: Pani Iwona Kurowska – Wicestarosta Powiatu oraz 3 członków Zarządu: Pani Marta Serzysko, Pan Jan Tywanek i Pan Marek Ziędalski.

W swoim expose Starosta Mirosław Walicki przedstawił w punktach priorytety do spełnienia w nadchodzącej kadencji. Jako pierwszy wymienił pobudzenie rozwoju gospodarczego powiatu i rozwój Strefy Aktywności Gospodarczej . Drugim priorytet to sięganie po środki rządowe, samorządowe i europejskie na budowę dróg lokalnych. Starosta zaznaczył, że liczy na współpracę z samorządami gminnymi, bo one wiedzą najlepiej, jakimi problemami żyje społeczeństwo poszczególnych gmin. Następnie odniósł się do instytucji prowadzonych przez powiat. W planach jest dalszy rozwój Szpitala Powiatowego a także naprawa sytuacji finansowej garwolińskiego PKS. Starosta wspomniał także o oświacie, o rozwoju sportu w powiecie, o pomocy dla niepełnosprawnych a także podzielił się nowymi pomysłami związanymi z funkcjonowaniem Starostwa Powiatowego. Na koniec przemówienia zachęcił wszystkich do wspólnego zaangażowania się w pracę na rzecz rozwoju Powiatu Garwolińskiego.