Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z naszego powiatu

20181204 105501

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest od 1997 roku. Jest to forma nagradzania oraz wspierania rozwoju uczniów. Otrzymuje je uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

4 grudnia 2018 r. w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Wśród laureatów znalazło się dziewięcioro uczniów ze szkół z terenu powiatu garwolińskiego. Stypendium przyznawane jest w kwocie 2850 złotych i zostanie ono wypłacone w dwóch ratach.

Stypendyści roku szkolnego 2018/2019:

• Paulina Szwed- ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem;
  • Jakub Pałysa- Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego w Garwolinie;
  • Daria Paśnicka- ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie;
  • Patryk Owczarczyk- ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie;
  • Bartłomiej Konopacki- ZS nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie;
  • Joanna Zygadło- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie;
  • Agata Bogusz- Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie;
  • Damian Krawczyk- ZS im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie;
  • Bartłomiej Ragus- ZS im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.

Dyplomy wręczyli Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Mazowieckiego w Warszawie, Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce, ks. dr Paweł Kindracki wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej. W imieniu nagrodzonych uczniów glos zabrała Joanna Zygadło, dziękowała za wsparcie finansowe mówiąc: „ Pozwoli ono na rozwijanie pasji i zainteresowań. Pozwoli na zakup pomocy naukowych, sfinansowanie obozów naukowych i warsztatów. … Jesteśmy wdzięczni: to dla nas dodatkowa motywacja do pracy i jest znakiem, że to, co robimy jest ważne dla innych.”

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy.