Rozpoczynają się prace zespołu do opracowania rozwiązań w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością w Powiecie Garwolińskim

DSC 0950 Kopiowanie

W dniu 11 marca odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do opracowania rozwiązań w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością w Powiecie Garwolińskim, powołanego zarządzeniem Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Czternastoosobowy zespół przedstawicieli osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, pracowników starostwa oraz jednostek organizacyjnych ma za zadanie określić kierunki działań dla Powiatu Garwolińskiego w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz wskazać propozycje kompleksowych rozwiązań, m. in. w obszarach rehabilitacji społecznej, zawodowej, edukacji osób z niepełnosprawnością.

Starosta Mirosław Walicki, witając członków zespołu, podziękował za pozytywną odpowiedź na zaproszenie do udziału w spotkaniu i chęć zaangażowania się w prace na rzecz zapewnienia lepszego życia osobom z niepełnosprawnością. Poprosił o przeanalizowanie potrzeb i możliwości powiatu w zakresie wsparcia niepełnosprawnych, tak aby rozwiązania zapewniały kompleksowość pomocy.

Wicestarosta Iwona Kurowska podkreśliła znaczenie zespołu w szerokiej dyskusji o problemach osób niepełnosprawnych. Wyraziła nadzieję na konstruktywne wnioski oraz konkretne propozycje, które mogłyby być zrealizowane przez powiat. Podczas kolejnych spotkań zespół będzie zajmował się analizą sytuacji w obszarze edukacji osób z niepełnosprawnością, następnie w obszarze rehabilitacji społecznej, rehabilitacji zawodowej oraz dostępności usług, informacji, infrastruktury.