III Konkurs wiedzy o Sejmie RP podsumowany

53783911 315304492522062 216812066520956928 o

Dzięki staraniu posła na Sejm RP w powiecie Garwolińskim odbył się III Konkurs Wiedzy o Sejmie RP. Starostwo Powiatowe w Garwolinie wsparło te inicjatywę.

We wtorek 19 marca odbył się trzeci Konkurs Wiedzy o Sejmie RP, który został zorganizowany przez Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Wszechnicę Sejmową, Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz ZS nr 1 w Garwolinie.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały wszystkie szkoły średnie prowadzone przez powiat garwoliński, które zgłosiły łącznie 60 uczniów.

Konkurs rozpoczął wykład na temat polskie parlamentaryzmu prowadzony przez pracowników Wszechnicy Sejmowej. Po krótkiej lekcji uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że na pierwszym miejscu podium znalazł się Michał Połosak z ZS nr 2 a Garwolinie. Drugie miejsce zajęła Alicja Mucha z LO w Żelechowie a trzecie Michał Chabrowski z LO w Garwolinie. Pierwszą nagrodę ufundował marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Pozostałe nagrody sfinansował poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.