Porozumienie pomiędzy Powitem Garwolińskim a Powiatem Kozienickim stało sie faktem

Utworzono: czwartek, 28, marzec 2019

image028

W dniu dzisiejszym tj. 28 marca 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Garwolinie zostało podpisane porozumienie pomiędzy: Powiatem Garwolińskim reprezentowanym przez starostę Mirosława Walickiego, wicestarostę Iwonę Kurowską i skarbnika powiatu Jolantę Zawadka a Powiatem Kozienickim reprezentowanym przez starostę Andrzeja Junga i wicestarostę Józefa Grzegorza Małaśnickiego, przy udziale Gminy Kozienice, reprezentowanej przez Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego oraz skarbnika gminy Dorotę Galińską i Gminy Maciejowice reprezentowanej przez wójta gminy Maciejowice Tomasza Kwiatkowskiego i skarbnika gminy Jolantę Jedynak. Porozumienie jest załącznikiem do wniosku o dofinansowanie zadań dotyczących przygotowania dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania polegającego na budowie przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów. Orientacyjna lokalizacja mostu na rzece Wisła jest planowana w okolicach miejscowości Antoniówka Świerżowska i miejscowość Świerże Górne. Podczas spotkania wicestarosta Iwona Kurowska podziękowała wielkim orędownikom tego projektu, Pani Wicemarszałek Senatu Marii Koc oraz Panu Posłowi na Sejm Grzegorzowi Woźniakowi, dziękując za wsparcie i zaangażowanie w tym olbrzymim wyzwaniu jakie stoi przed Powiatem Garwolińskim, którym jest budowa mostu na rzece Wisła.